Górne oświetlenie kuchni żyrandolem z jedną lub większą liczbą żarówek to przeżytek. Niemniej w wielu domach nadal w kuchni panuje niewystarczające oświetlenie. Przedstawiamy krótki poradnik dotyczący optymalnego oświetlenia kuchni.

vadim70 ovthinnikov @ fotolia.com
1. Blat roboczy
W miejscu, w którym kroimy produkty spożywcze, przyrządzamy potrawy, czy na przykład wałkujemy ciasto na pierogi i kluski, musi być jasno. Najlepiej więc umieścić lampkę bezpośrednio nad takim blatem, np. pod szafką kuchenną.
2. Kuchenka
Zwykle nad kuchnią gazową czy elektryczną znajduje się pochłaniacz, czy okap kuchenny, który fabrycznie jest wyposażony w lampę. Pamiętajmy jedynie, aby ją podłączyć do prądu, dzięki czemu uzyskamy dobre oświetlenie strategicznego elementu kuchni, gdzie gotujemy.
vadim70 ovthinnikov @ fotolia.com
3. Kącik kawowo-herbaciany
W miejscu, w którym ustawiamy czajnik, kawę, herbatę oraz cukier, powinniśmy mieć niewielką lampkę. Przyda się ona zwłaszcza wieczorem, kiedy nie będziemy musieli zapalać górnego oświetlenia, aby przygotować sobie gorący napój.
4. Stół
Jeśli w kuchni mamy na tyle wolnego miejsca, że jesteśmy w stanie zmieścić w niej stół, to nad nim musi znaleźć się lampa. Dzięki temu wieczorem będzie nam dawała wystarczająco dużo światła, aby komfortowo zjeść obiad czy kolację.
vadim70 ovthinnikov @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Aranżacja kuchni: Jaka zabudowa do kuchni?
Planując wyposażenie kuchni w nowe meble, musimy zastanowić się jaki układ zabudowy będzie najlepszy. Są pewne zasady, których warto się trzymać niezależnie od tego, czy zabudowa będzie w wyłącznie jednym rzędzie, czy może będzie zajmowała przestrzeń na dwóch ścianach.
-
11 bardzo fajnie i przytulnie zaaranżowanych kuchni
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, dlatego warto zadbać o to, aby było to miejsce naprawdę przytulne
-
5 najbrudniejszych miejsc w kuchni. Nie unikaj ich czyszczenia!
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu, a wiele osób sądzi, że najistotniejsze: tam nie tylko przygotowuje się jedzenie i spożywa posiłki, tam głównie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Wszyscy doskonale wiemy, że w kuchni wspaniale się rozmawia, że odbywają się tam najlepsze imprezy, że nie ma to jak pogaduchy przy kolacji. Jednakże, jako że tam przygotowujemy i przechowujemy jedzenie ważne jest niezmiernie, by w wyjątkowy sposób dbać o porządek w tym pomieszczeniu. Sprawdźcie naszą listę pięciu najbrudniejszych miejsc w kuchni, które lepiej czyścić, bo inaczej mogą nas spotkać bardzo przykre konsekwencje, chociażby w postaci zatruć pokarmowych.
-
Prosty i sprawdzony sposób na to, by wyczyścić przypalony piekarnik
Aby wyczyścić przypalony piekarnik najczęściej sięgamy po specjalne płyny i pianki, jednak te pozostawiają w piekarniku nieprzyjemny zapach. Poza tym chemia podrażnia oczy, skórę i błony śluzowe. Takie środki trudno też prawidłowo wypłukać z piekarnika i jest duże prawdopodobieństwo, że dostaną się one do pokarmu. Czyszczenie przypalonego piekarnika wydaje się bardzo męczące. Wcale nie musi tak być!
Grażyna
Prosty i sprawdzony sposób na to, by wyczyścić przypalony piekarnik 2017-09-14 13:21:08 2017-09-14 12:47:57