Ogrzewanie podłogowe staje się coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem. Pozwala na obniżenie rachunków i zapewnia korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu. Wymaga jednak dobrego rozplanowania, a przede wszystkim – użycia odpowiedniego pokrycia podłogi. Jakie zatem materiały stosować na posadzkę ułożoną na ogrzewaniu podłogowym?
Barlinek
Ogrzewanie podłogowe polega na rozmieszczeniu pod podłogą (w jastrychu, czyli warstwie wylewki) rurek, przez które płynie woda lub – w przypadku systemu elektrycznego – przewodów grzewczych. Ciepło jest przekazywane metodą promieniowania – rozgrzana podłoga oddaje swoją temperaturę do pomieszczenia. Tymczasem tradycyjne grzejniki działają na zasadzie konwekcji, czyli wywoływania ruchu ciepłego powietrza. Promieniowanie powoduje mniejsze straty energetyczne oraz pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu bez zmiany komfortu termicznego.
Nie tylko płytki, czyli materiały stosowane przy ogrzewaniu podłogowym
W przypadku ogrzewania podłogowego rolę grzejnika przejmuje powierzchnia podłogi. Ma ona najwyższą temperaturę, jednak ciepło rozchodzi się równomiernie po całym pomieszczeniu – nie tylko bezpośrednio nad podłogą. Jest to możliwe dzięki temu, że posadzka nie stanowi izolatora termicznego. Podłoga z systemem ogrzewania podłogowego powinna więc być wykończona materiałami o jak najlepszej przewodności cieplnej, co wpłynie na zminimalizowanie strat energetycznych.
BARLINEK – kolekcja Jean Marc Artisan – Dąb Créateur
Krąży mylna opinia, zgodnie z którą na ogrzewaniu podłogowym układa się jedynie płytki ceramiczne lub kamienne. Nie oznacza to jednak, że przy ogrzewaniu podłogowym trzeba zrezygnować ze szlachetnego wyglądu naturalnego drewna.Rozwiązanie stanowi trójwarstwowa deska drewniana, która dzięki swojej konstrukcji doskonale przewodzi ciepło. W przeciwieństwie do produktów litych, deski takie idealnie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Wykończona drewnianymi listwami przypodłogowymi będzie nie tylko przyjemnie ciepła, ale także naturalnie piękna. Szeroki wybór trójwarstwowych desek znajdziesz na stronie internetowej Barlinek – podłogi drewniane, które są tam dostępne w różnych wzorach i wybarwieniach.
Podłogę z desek barlineckich można układać zarówno w systemie pływającym, jak i przykleić ją do podłoża.
Ogrzewanie podłogowe – o tym należy pamiętać!
Ogrzewanie podłogowe warto przewidzieć na etapie projektowania poszczególnych pomieszczeń. Wyeliminuje to problemy z wyrównywaniem poziomu posadzek oraz pozwoli na zaplanowanie instalacji grzewczych w taki sposób, by optymalnie dopasować je do warunków panujących w domu lub mieszkaniu – grubości i sposobu ocieplenia ścian czy wielkości okien.
BARLINEK – kolekcja Tastes of Life – Jesion Lemon Sorbet Grande
Podobne artykuły:
-
Wakacyjne tendencje w aranżacji wnętrz
Wakacje to czas niczym nieskrępowanego relaksu. Niezmiennie kojarzą się z radością, wyjazdami, spokojem i odpoczynkiem w plenerze, które niekiedy odciskają widoczne piętno nawet na otaczających nas przestrzeniach.
-
Świetnie urządzone salony z telewizorem - Fantastyczne!
Zastanawiasz się jak sprawić aby telewizor w Twoim salonie pełnił również funkcję dekoracyjną? Poniższa galeria pomoże Ci się zdecydować na aranżację dużego telewizora w przytulnym salonie w takim sposób, aby wnętrze nie straciło na atrakcyjności.
-
Sofa Monte - wygoda nowoczesność i styl
Każdy młody człowiek marzy o posiadaniu własnego mieszkania czy te z domu. Rozpoczynając swoją karierę na rynku pracy rzadko kiedy dysponuje się wystarczającą kwotą pieniędzy, aby można było je zainwestować w zakup mieszkania czy też budowę domu. Często jest tak, że warunki finansowe powodują, że młodzi ludzie zmuszeni, są pomimo chęci usamodzielnienia, nadal mieszkać z rodzicami. Sytuacja ulega zmianie w chwili, kiedy możemy sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Aby go uzyskać należy posiadać wystarczający dochód i możliwość uiszczenia wkładu własnego. W ten sposób stajemy się wiarygodni dla banku i możemy zawnioskować o udzielenie kredytu hipotecznego. Jego uzyskanie jest to pierwszy krok do posiadania swojej własnej nieruchomości.
-
5 zalet małego mieszkania podczas jego urządzania
Każdy z nas chciałby mieć możliwie największą przestrzeń do urządzania i późniejszego życia – ale nie zawsze się to udaje. Ci z nas, którzy nie mogą cieszyć się z dużego mieszkania czy domu nie powinni jednak narzekać i bardzo się zamartwiać. To, że ich lokal jest mały ma nie tylko wady, ale i zalety – przede wszystkim finansowe (mniej kosztuje jego zakup lub wynajem), ale również i związane z jego urządzaniem. Oto kilka pozytywów takiej sytuacji!
Grażyna
5 zalet małego mieszkania podczas jego urządzania 2017-09-21 08:23:16 2017-09-20 12:19:25