Domki letniskowe z drewna są coraz popularniejsze. Dzięki nim można wypocząć na swojej działce z rodziną. W domku letniskowym można urządzać spotkania ze znajomymi. Można też zrobić grilla i wspólnie piec potrawy. Domek letniskowy to także duży komfort. Po wesołym wieczorze nie trzeba wracać do domu bądź odwozić znajomych. Można wszystkich zaprosić do środka i kontynuować wspólną zabawę. Niewątpliwą zaletą domków letniskowych z drewna jest ich cena. Obecnie można je zbudować za bardzo przystępne pieniądze. Na co zwrócić uwagę wybierając domek? Podpowiadamy!
Jakie są zalety posiadania domku letniskowego z drewna?
Dom letniskowy z drewna może stać się naszym własnym kątem. Jest to miejsce, gdzie możliwe jest zregenerowanie sił. Możliwa jest też ucieczka od codzienności oraz stresującej pracy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na budowę domku letniskowego. Najlepiej wybudować go z dala od miasta. Celem jest cieszenie się przyrodą oraz naturalnymi warunkami wokół. Okazuje się, że postawienie domu na działce związane jest nie tylko z zapewnieniem odpoczynku dla wszystkich domowników, ale też z niesamowitymi doznaniami wizualnymi. Domki letniskowe prezentują się designersko, zwłaszcza wybudowane na przykład z bali lub innego typu drewna. Letniskowy obiekt sprawia, że można nadać swojej posesji zupełnie odmiennego charakteru i odróżnić się od sąsiednich parceli. Domki letniskowe to miejsce nie tylko świetne do odpoczynku, ale również do rozwijania swych pasji. Jeżeli cenione jest spędzanie czasu na łonie natury, warto postawić właśnie na nie. Domki letniskowe to takie obiekty, które często stają się inspirującym miejscem do tworzenia nowych rzeczy. Dzięki nim możliwe jest dbanie o swoją pasję w spokoju, bez pośpiechu, a wszystko na łonie natury. Jeżeli celem jest skuteczne rozładowanie akumulatorów na kolejne tygodnie pracy, zdecydowanie warto postawić na taki budynek. Na sprawdzonej stronie internetowej można zakupić:
- domki mieszkalne do 70 m2
- domki drewniane całoroczne do 35 m2
- domki drewniane letniskowe do 35 m2
- domki do 70 m2
- domki do samodzielnego montażu
- domki narzędziowe
- drewniane wiaty samochodowe
- altany ogrodowe drewniane
- domki dla dzieci drewniane
Rodzaje domków letniskowych
Istnieje kilka rodzajów domków letniskowych. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Najpopularniejsze, a zarazem najtańsze są zdecydowanie domki letniskowe budowane w konstrukcji szkieletowej. Zwane są też kanadyjskimi. Mogą one przybierać różne formy oraz rozmiary, co daje sporą dowolność wyboru. Przeważnie do ich budowy stosowane jest drewno świerkowe, suszone komorowo. Szkielet zrobiony jest z belek czterostronnie struganych, właściwie zaimpregnowanych w celu nadania im jak największej odporności. Na stronie internetowej dostępna jest szeroka gama gotowych domków tego typu. Koszt za metr kwadratowy całorocznego budynku w takiej konstrukcji nie jest wysoki. W przypadku obiektów użytkowanych tylko sezonowo koszty są znacznie niższe. Ostateczna cena zależna jest od dodatkowych udogodnień oraz stopnia skomplikowania konstrukcji. Producent dokładnie informuje o tym, co oferuje konkretny projekt oraz co jest w cenie. Niektóre oferowane domki to proste budynki z jednym pomieszczeniem i bez dodatkowych elementów. Inne natomiast mogą być bardzo rozbudowane, z wieloma pomieszczeniami. Mowa tutaj o łazience, werandzie oraz rozczłonkowanej bryle. Bardzo popularny jest domek letniskowe z bali. Jest to inna wersja domku drewnianego, lecz o bardziej wyrazistym charakterze. To opcja dla osób szukających interesującego oraz klimatycznego designu. Przeważnie po takie konstrukcje sięgają ludzie mający działki w górach, które ich zabudową chcą wpisać się w lokalną architekturę. Jednakże nie jest to sztywna zasada. Warto zauważyć, że na konstrukcję z bali można się zdecydować niezależnie od miejsca, w którym ma zostać zainstalowana. Na rynku dostępne są domy z bali o prostokątnym przekroju, ale też okrągłym. Okazuje się, że te drugie cieszą się obecnie większą popularnością. Budowa takiej konstrukcji jest jednak dość droga, zwłaszcza w odniesieniu do standardowych domków letniskowych z drewna. Inną ciekawą propozycją jest domek holenderski. Konstrukcja opiera się w tym przypadku na stalowej ramie, a ściany budowane są w technologii szkieletowej. Domek holenderski można zakupić z pełnym wyposażeniem i z ułożoną instalacją - wodno-kanalizacyjną, gazową, a ponadto elektryczną. Większość takich domków ma kształt prostokąta i różnią się od siebie rozmiarami. W największych mogą znajdować się nawet trzy sypialnie, kuchnia, a ponadto łazienka. Ich wnętrza są aranżowane w takiej formie, żeby przypomniały tradycyjny dom, a przy tym były pełne sprytnych rozwiązań, które pozwalają do maksymalnego poziomu wykorzystać dostępną przestrzeń.
Czy warto postawić na dom do samodzielnego montażu?
Bardzo popularne są domki drewniane do samodzielnego montażu. Cechuje je krótki czas budowy. Jest to zdecydowanie podstawowy atut takiego budownictwa. Oczywiste jest to, że na ukończenie budowy murowanego domu należy poczekać sporo czasu. Długi okres realizacji ma swoje uzasadnienie, które przeważnie związane jest z przerwami technologicznymi niezbędnymi między innymi na zawiązanie betonu. Bardzo dużo specjalistów jest zdania, iż jeśli dom nie będzie „zimowany" to nie będzie nadawał się do zamieszkania. Drewnianych konstrukcji natomiast to nie dotyczy. Jeśli zależy komuś na czasie, to drewniany domek do samodzielnego montażu jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę. Dodatkowym jego atutem jest fakt, że dostępny jest w bardzo przystępnej cenie. Drewniany domek do stanu pod klucz można spokojnie wybudować już w parę miesięcy. Dodatkową jego zaletą jest to, że łatwiej się go remontuje. Nie trzeba w nim skuwać ścian, a jego renowacja staje się o wiele prostsza, a co za tym idzie - zdecydowanie tańsza. Sporą zaletą domku do samodzielnego montażu jest moment rozpoczęcia budowy. Można to zrobić w dowolnym czasie. Natomiast standardowego domu murowanego nie można budować w czasie zimy.
Partnerem artykułu jest drewnolandia.pl
Podobne artykuły:
-
Krzesła ogrodowe – niezbędny dodatek do każdego ogrodu
Sezon letni to czas, którego nie warto tracić na przebywanie w domu. Aby wypoczynek na dworze był przyjemny i, co ważniejsze, wygodny, niezbędne jest wyposażenie naszego podwórza w meble ogrodowe. Pierwszymi, o których zakupie powinniśmy pomyśleć, są krzesła ogrodowe. Z uwagi na to, że większą część sezonu są one przechowywane na zewnątrz, przy ich zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Dobrej jakości wykonania, krzesła ogrodowe powinny nam bowiem posłużyć przez co najmniej kilka sezonów.
-
W jaki sposób zbierać i wykorzystać wodę deszczową?
Deszczówka nie tylko jest darmowa, ale też pod niektórymi względami lepsza od wody wodociągowej. Jak można ją wykorzystać?
-
Koszty eksploatacji jacuzzi ogrodowego – prąd, utrzymanie i wykorzystanie całoroczne
Posiadanie jacuzzi ogrodowego to luksus i możliwość relaksu w zaciszu własnego ogrodu, ale również zobowiązanie do ponoszenia pewnych kosztów związanych z jego eksploatacją.
-
Sezon na urządzanie ogrodu: czas start! Najlepsze porady
„Czy nie można widzieć po prostu, że ogród jest piękny, bez konieczności uwierzenia, że kryją się w nim wróżki?” - autor książki "Autostopem przez galaktykę" z pewnością doskonale wiedział, co pisze. Każdy z nas chciałby mieć piękny ogród, w którym spędzanie czasu będzie bajkowe, a do tego nie będzie trzeba czarów. Jak urządzić ogród, aby był prawdziwym miejscem odpoczynku?
Grażyna
Sezon na urządzanie ogrodu: czas start! Najlepsze porady 2017-05-25 13:56:08 2017-05-25 13:56:03