Budowa domu bez dobrego projektu byłaby bardzo trudna. Dlatego specjaliści dostarczają nam tysiące projektów na stworzenie wymarzonych czterech kątów. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru?

Projekty domów – jak się w nich odnaleźć?
Poszukiwanie projektu domu zwykle rozpoczyna cały cykl zadań, które prowadzą nas do jego budowy. Pomysł na własne cztery katy jest niezwykle ważny. Wszak dom powinien być odbiciem naszej osobowości i potrzeb. Dlatego powinniśmy przemyśleć najmniejsze szczegóły. Na szczęście pomagają nam w tym projektanci, którzy przygotowali tysiące rozmaitych rozwiązań. Dzięki gotowym projektom domów możemy sprawdzić, jaki układ pomieszczeń będzie nam odpowiadał. Zobaczymy też, jakie funkcjonalności będą warte naszej uwagi. Nie bez znaczenia będzie także typ budynku. Dużą popularnością cieszą się domy parterowe, ale wciąż nie brakuje zwolenników piętrówek. Pierwszy typ budynków sprawdzi się przede wszystkim na dużych i szerokich działkach. Parterówki zaś wznosi się na mniejszych i węższych parcelach, by osiągnąć podobną powierzchnię użytkową zajmując jednocześnie mniejszą część parceli.
Dobre domy – co znajdziemy w sieci?
W dzisiejszych czasach nie musimy jeździć od biura do biura by zapoznać się z ich ofertą. Wszelkie niezbędne informacje znajdziemy bowiem w internecie. Firmy posiadają własne strony internetowe. Nie brakuje także portali, na których możemy przeglądać tysiące gotowych projektów dobrych domów. Specjalne filtry ułatwią nam poruszanie się po stronie, dzięki czemu skupimy się wyłącznie na tych projektach, które spełnią nasze oczekiwania. Wśród takich kryteriów mogą być m.in. powierzchnia, liczba pokoi, typ budynku czy rodzaj dachu. Możliwości jest naprawdę wiele. Dobre domy wyróżnia nowoczesny styl, który może być utrzymany w różnym klimacie. Nie zapominajmy też o tym, że mamy możliwość dostosowania projektu do naszych potrzeb. Dzięki temu będzie on jeszcze bardziej „nasz” niż przedtem. Wybór domu powinniśmy także uzależnić od osób, które będą w nim mieszkać. Starsi, mający problemy z poruszaniem się, lepiej odnajdą się w domu parterowym niż piętrowym. Jeśli planujemy dom dla siebie i rodziców, wówczas zwróćmy uwagę na domy parterowe z poddaszem użytkowym. Takie rozwiązanie zapewni swobodę i poczucie prywatności zarówno rodzicom na dole, jak i dzieciom na górze.
Dobre domy – ekologia też jest ważna
Wybierając projekty domów nie możemy także przejść obojętnie obok kwestii ekologicznych. Projektanci uwzględniają bowiem w swoich projektach rozwiązania, które odciążą zarówno nasz budżet, jak i środowisko. Niezwykle popularne stały się chociażby systemy fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Dzięki nim dom staje się samowystarczalny. Pompa ciepła skutecznie ogrzeją nasz dom za pomocą wód gruntowych. Fotowoltaika zaś pokryje w całości zapotrzebowanie gospodarstwa w energię elektryczną. Pomimo że będzie to wiązało się z dodatkowymi kosztami inwestycyjnymi, to oszczędności wynikające z ich użytkowania szybko zwrócą tę inwestycję. Dobre domy z takimi systemami znajdziemy np. w tym miejscu https://pracownia-projekty.dom.pl/dobre_domy.html. Wszelkie tego typu kwestie możemy uwzględnić na etapie projektu, co znacznie ułatwi nam zaplanowanie prac oraz budżetu. Dzięki temu konstrukcja dachu będzie gotowa przyjąć obciążenie związane z instalacją systemu fotowoltaicznego. Pompy ciepła zaś zostaną odpowiednio osadzone w gruncie, nie niszcząc przy tym naszego dotychczasowego ogrodu. Dobre domy dla naszych potrzeb mogą więc mieć różne oblicza. Tylko od nas zależy, an który wariant się zdecydujemy.
Podobne artykuły:
-
Niebanalne style w aranżacji wnętrz – postaw na emocje!
Nie lubisz rutyny i sprawdzonych rozwiązań? Źle się czujesz we wnętrzach, których styl jest do znudzenia poprawny i uniwersalny? Jeśli tak, świadczy to o jednym – jesteś wolną, artystyczną duszą, która lubi otaczać się tym co twórcze, niebanalne i zaskakujące. Nie Tobie dedykowane są standardowe, klasyczne wnętrza. Choć bez wątpienia nie można odmówić im uroku i ponadczasowej elegancji, Ty potrzebujesz czegoś zupełnie innego – emocji, odrobiny szaleństwa, namiętności!
-
Białe wnętrza w domu - znajdź harmonijny układ
Genialne wnętrza w bieli - naprawdę piękne
-
Jak wykończyć panele i połączyć podłogę ze ścianą. Jak trafnie wybrać najlepiej dopasowaną listwę przypodłogową?
Podłoga to pod względem zajmowanej powierzchni największy element trwały wyposażenia naszego mieszkania. To jak będzie się prezentować zależy nie tylko od samego materiału podłogowego, ale także od dodatków wykończeniowych. Listwy przypodłogowe to element, któremu zwykle nie poświęcamy dużo czasu. Tymczasem mają one nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Od ich jakości, trwałości oraz wyglądu zależy, czy cała podłoga będzie się pięknie prezentować. Odpowiednio dobrana listwa przypodłogowa pozwoli podkreślić walory nawet najpiękniejszej podłogi. Z drugiej strony, źle dobrana listwa przypodłogowa może optycznie zmniejszyć nasze pomieszczenie lub zakłócać jego proporcje. Czym zatem kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?
-
Schody w małych wnętrzach
Dla właścicieli małych domów lub mieszkań dwupiętrowych schody wewnętrzne to niezbędny element. W niewielkich pomieszczeniach zwłaszcza istotna jest zajmowana powierzchnia. Przy wyborze projektu oprócz walorów estetycznych powinno się wziąć pod uwagę jak bardzo można zmniejszyć zajmowane miejsce przez schody.
Grażyna
Schody w małych wnętrzach 2017-07-26 08:58:43 2017-07-26 08:55:36