Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła.

Wybór optymalnego źródła ogrzewania jest jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy czy modernizacji domu. W istotny sposób może wpłynąć nawet na projekt budowlany. Inaczej będzie wyglądało przystosowanie domu przy ogrzewaniu pelletem czy ekogroszkiem, gdzie konieczna będzie duża kotłownia, inaczej przy ogrzewaniu elektrycznym, a jeszcze inaczej, gdy zdecydujemy się na pompę ciepła. Właśnie to ostatnie rozwiązanie zyskało w ostatnich latach dużą popularność. Różnorodność rozwiązań powoduje, że wybór najlepszego dla nas rozwiązania wcale nie jest prosty. Koszty związane z ogrzewaniem naszego domu zależą od powierzchni domu, wysokości pomieszczeń, bryły budynku, nasłonecznienia i innych czynników, które składają się na zapotrzebowanie cieplne budynku. Żeby pompa ciepła pracowała efektywnie i jak najszybciej się zwróciła, musi zostać odpowiednio dobrana nie tylko pod kątem zapotrzebowania cieplnego, ale również z uwzględnieniem źródła ciepła.

3 powody dla których warto zainstalować fotowoltaikę

Na koniec stycznia 2021 roku łączna moc energii generowanej przez instalacje fotowoltaiczne w Polsce przekroczyła 4 GW. To ponad stuprocentowy skok w porównaniu z rokiem ubiegłym! Z czego jednak wynika tak duża popularność tej technologii? Czy inwestycja w fotowoltaikę się opłaca? Przed podjęciem decyzji poznaj trzy powody, dla których warto skorzystać z tego rozwiązania i dokonaj świadomego wyboru.

Efekt płomieni w kominku gazowym

Kto nie marzy o chwilach relaksu przy kominku. Nie każdy jednak może posiadać kominek na drewno bądź nie chce mieć ciągłych problemów z jego użytkowaniem. Czy wobec tego nie możemy w swoim domu czy mieszkaniu korzystać z uroków prawdziwego ognia w kominku?

Jak wybrać dobry fotel biurowy?

Nowoczesny fotel biurowy musi przede wszystkim zapewnić odpowiedni komfort pracy i prawidłowe podparcie każdej części ciała. Niestety większość dostępnych modeli na rynku nie jest ergonomiczna. Dlatego musimy przy wyborze konkretnego produktu zwrócić uwagę na wiele istotnych szczegółów.

Jaki prezent na ślub? Top 5 pomysłów

Zastanawiasz się, czy prezent na ślub może sprawić prezent młodej parze? Co wybrać, by spełnić oczekiwania młodych? Czym się kierować, podczas wyboru prezentu na ślub dla nowożeńców? Najlepiej wybrać podarunek, który będzie praktyczny i przyda się młodej parze w przyszłości. Prezenty ślubne mogą przybierać różne formy, dlatego każdy, kto pragnie zakupić coś dla nowożeńców może wybrać odpowiedni prezent. Warto jednak zadbać o to, aby weselny upominek nie leżał w kącie, ale był przydatny. Co zatem kupić na ślub dla młodej pary? Podpowiadamy - sprawdź listę naszych pomysłów. 

Kiedy sadzić krzewy owocowe?

Uprawa krzewów owocowych nie musi być zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy dużych sadów, ponieważ nawet niewielki ogród sprawdzi się w tym celu równie dobrze. Niemałą zaletą jest stały dostęp do ulubionych owoców, a co więcej – niektóre krzewy owocowe mogą także pełnić funkcje dekoracyjne, zwłaszcza w fazie kwitnienia. Kiedy sadzić krzewy owocowe i jakie sadzonki wybierać

Dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe?

Wiele osób długo zastanawia się nad zmianą starych okien dachowych na nowe. Jest to kosztowna inwestycja, która wymaga pewnego zaangażowania w cały proces. Ilość korzyści przemawiająca za podjęciem tego kroku sprawia jednak, że coraz więcej właścicieli domów decyduje się na słuszną zmianę. Oto najważniejsze argumenty, dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe.

Jak wykończyć panele i połączyć podłogę ze ścianą. Jak trafnie wybrać najlepiej dopasowaną listwę przypodłogową?

Podłoga to pod względem zajmowanej powierzchni największy element trwały wyposażenia naszego mieszkania. To jak będzie się prezentować zależy nie tylko od samego materiału podłogowego, ale także od dodatków wykończeniowych. Listwy przypodłogowe to element, któremu zwykle nie poświęcamy dużo czasu. Tymczasem mają one nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Od ich jakości, trwałości oraz wyglądu zależy, czy cała podłoga będzie się pięknie prezentować. Odpowiednio dobrana listwa przypodłogowa pozwoli podkreślić walory nawet najpiękniejszej podłogi. Z drugiej strony, źle dobrana listwa przypodłogowa może optycznie zmniejszyć nasze pomieszczenie lub zakłócać jego proporcje. Czym zatem kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?