Modna kuchnia 2022 — co będzie na topie?

Jak w każdej dziedzinie, również w aranżacji kuchni co roku pojawiają się nowe trendy i rozwiązania. W 2022 roku będziemy stawiać na starannie zaprojektowane meble z wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno czy marmur. Celem projektantów będzie połączenie estetyki z jak największą funkcjonalnością. Co będzie na topie? Podpowiadamy.

Fototapety do sypialni – jaką wybrać? Poznaj najmodniejsze dekoracje wnętrza sypialni

Fototapety do sypialni to najprostszy sposób na stworzenie wymarzonej aranżacji. Sypialnie, choć z pozoru podobne, mogą odzwierciedlać zamiłowanie do różnych trendów wzornictwa – jedni wybierają minimalizm, innych inspiruje natura. Niezależnie od gustu, jest to zawsze intymne pomieszczenie, przeznaczone do wypoczynku. Które fototapety są najciekawsze? Jak dekoracje wnętrza wnoszą niepowtarzalny klimat do sypialni?

Jak zacząć hodować rośliny?

Posiadanie własnego ogrodu to duże dobrodziejstwo. Nawet najmniejszy ogródek może być miejscem do odpoczynku i rozmów z bliskimi. Oprócz tego ma niezaprzeczalny urok, o czym można się przekonać, przechadzając się ukwieconymi i pachnącymi dróżkami.

Tani remont mieszkania - na co warto zwrócić uwagę?

Niezależnie od wielkości naszego budżetu, dobrze jest odpowiednio się przygotować przed przeprowadzeniem renowacji. Samodzielnie jesteśmy w stanie w miarę szybko przeprowadzić tani remont mieszkania. O czym jednak warto pamiętać w trakcie remontu?

Dlaczego szamba z linii Eco Line są tak szczelne?

Najważniejszą właściwością szamb jest oczywiście ich szczelność, dlatego też bez odpowiedniego procesu tworzenia zbiornika betonowego, nie można uzyskać satysfakcjonującego rezultatu. By stworzyć odpowiednio szczelne szambo, trzeba sięgnąć po najnowsze technologie, a wówczas klienci będą zadowoleni z nowych produktów, które cechują się świetną i nienaganną szczelnością. Czym więc są najnowsze produkty firmy IRPOL, z serii Eco Line? Sprawdźmy!

Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła.

Wybór optymalnego źródła ogrzewania jest jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy czy modernizacji domu. W istotny sposób może wpłynąć nawet na projekt budowlany. Inaczej będzie wyglądało przystosowanie domu przy ogrzewaniu pelletem czy ekogroszkiem, gdzie konieczna będzie duża kotłownia, inaczej przy ogrzewaniu elektrycznym, a jeszcze inaczej, gdy zdecydujemy się na pompę ciepła. Właśnie to ostatnie rozwiązanie zyskało w ostatnich latach dużą popularność. Różnorodność rozwiązań powoduje, że wybór najlepszego dla nas rozwiązania wcale nie jest prosty. Koszty związane z ogrzewaniem naszego domu zależą od powierzchni domu, wysokości pomieszczeń, bryły budynku, nasłonecznienia i innych czynników, które składają się na zapotrzebowanie cieplne budynku. Żeby pompa ciepła pracowała efektywnie i jak najszybciej się zwróciła, musi zostać odpowiednio dobrana nie tylko pod kątem zapotrzebowania cieplnego, ale również z uwzględnieniem źródła ciepła.

3 powody dla których warto zainstalować fotowoltaikę

Na koniec stycznia 2021 roku łączna moc energii generowanej przez instalacje fotowoltaiczne w Polsce przekroczyła 4 GW. To ponad stuprocentowy skok w porównaniu z rokiem ubiegłym! Z czego jednak wynika tak duża popularność tej technologii? Czy inwestycja w fotowoltaikę się opłaca? Przed podjęciem decyzji poznaj trzy powody, dla których warto skorzystać z tego rozwiązania i dokonaj świadomego wyboru.

Efekt płomieni w kominku gazowym

Kto nie marzy o chwilach relaksu przy kominku. Nie każdy jednak może posiadać kominek na drewno bądź nie chce mieć ciągłych problemów z jego użytkowaniem. Czy wobec tego nie możemy w swoim domu czy mieszkaniu korzystać z uroków prawdziwego ognia w kominku?