Zachowanie nienagannej czystości i świeżości w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć oraz w których używa się różnych substancji, nie jest zadaniem łatwym. Woda i słaba wentylacja, a także używanie środków myjących: to przyczynia się do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Twoja łazienka nie musi jednak straszyć - sprawdź nasze sposoby na to, by zawsze była czysta!

Iriana Shiyan @ fotolia.com
Porządek w łazience na co dzień
Parująca woda, duża wilgotność powietrza, mydła, detergenty i proszki sprzyjają powstawaniu i utrzymywaniu się zabrudzeń charakterystycznych dla łazienki. W niechlubnej roli głównej występują: zacieki, osady z mydła, kamień oraz pleśń. Dodajmy do tego słabą wentylację i doskonałe warunki do rozwoju chorób są gotowe. Aby do tego nie dopuścić, należy każdego dnia dbać o porządek w łazience. Oczywistym jest, iż nie każdy ma na tyle czasu, by codziennie gimnastykować się ze ścierką i płynem - jest jednak kilka sposobów na to, by pozbywać się drobnych zanieczyszczeń, zanim przerodzą się w trudny do usunięcia osad. Poznaj kilka sposobów na to, by zachować porządek w łazience bez spędzania w niej długich godzin!
3 sposoby na czystą łazienkę na co dzień
Największym utrapieniem w łazience są zacieki z wody i mydła, a także kamień. Czyszczenie ich nie należy do najłatwiejszych ani najprzyjemniejszych zadań. W przypadku łazienki sprawdza się doskonale zasada, iż zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć (w tym przypadku: szorować). Jak utrzymać łazienkę w czystości na co dzień?
Iriana Shiyan @ fotolia.com
1. Im mniej rzeczy, tym lepiej
Kurz, kamień i rdza tworzą się i bytują szczególnie na łączeniach kranu z umywalką/ścianą, fugach i w podstawach metalowych przedmiotów. Im mniej drobiazgów porozrzucanych w łazience i narażonych na kontakt z wodą i parą wodną, tym łatwiejsze utrzymanie porządku. Przetarcie powierzchni wilgotną ściereczką będzie o wiele łatwiejsze i dokładniejsze wówczas, gdy nic nie będzie trzeba odsuwać.
2. Profilaktyka antybakteryjna
Zalewanie muszli klozetowej płynem do toalet raz w tygodniu i pozostawienie na noc sprawi, że zabrudzenia i kamień nie będą miały szans na rozwój. W konsekwencji nie trzeba będzie poświęcać czasu na szorowanie toalety.
3. Systematyczność to podstawa
Wyrobienie sobie dobrych nawyków, takich jak: spłukiwanie kabiny prysznicowej i brodzika/wanny po każdej kąpieli, podobnie jak umywalki po użyciu, oraz przecieranie podłogi równomiernie mopem, pozwoli na zachowanie porządku w łazience na co dzień. Przecieraj lustra co drugi dzień suchą szmatką, kropki z pasty czy mydła spłukuj od razu - tak niewiele potrzeba do tego, by na co dzień cieszyć się czystą łazienką!
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Uważasz, że Twoja łazienka jest czysta? Sprawdź te 4 miejsca, by mieć pewność, że tak jest
Utrzymywanie czystości w mieszkaniu, a zwłaszcza w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć (a więc w kuchni i łazience) jest niezwykle ważne - nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Wilgoć w parze z bakteriami to mieszanka bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia - grzyby i pleśnie mogą powodować silne alergie, a te, nieleczone, mogą prowadzić nawet do astmy. Dbasz o porządek w łazience? Pomyśl, czy aby na pewno podczas sprzątania myjesz również te miejsca!
-
10 pomysłów na łazienkę marzeń - zobacz jak prosto ją urządzić!
Łazienka, która urzeka swoim pięknem - przegląd super pomysłów.
-
3 praktyczne porady, które pomogą Ci przygotować się do remontu łazienki
Remont to nieodłączny element związany z eksploatacją domu czy mieszkania. Naturalną koleją rzeczy jest, iż wszystkie elementy użytkowe zużywają się - wolniej lub szybciej. W końcu jednak nadchodzi ten moment, w którym usterek jest zbyt wiele na to, by można naprawiać je pojedynczo. Jednak nie tylko awarie sprawiają, że remont staje się konieczny - czasem pomieszczenia trzeba przystosować do nowych potrzeb, bądź też zupełnie zmienić ich aranżację ze względów estetycznych. Remont zawsze wiąże się ze sporymi utrudnieniami w codziennym życiu, a zwłaszcza wówczas, gdy dotyczy łazienki bądź kuchni, a więc pomieszczeń, w których korzystamy z wody i dbamy o higienę ciała. Jak przygotować się do remontu łazienki, by sprawić sobie jak najmniej utrudnień i nie przeciągać prac w czasie?
-
10 pomysłów na piękną łazienkę - genialne wnętrza
Genialne i stylowe propozycje na łazienki - pokochasz je!
Grażyna
10 pomysłów na piękną łazienkę - genialne wnętrza 2018-08-27 14:50:19 2018-08-27 14:21:02