Zachowanie nienagannej czystości i świeżości w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć oraz w których używa się różnych substancji, nie jest zadaniem łatwym. Woda i słaba wentylacja, a także używanie środków myjących: to przyczynia się do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Twoja łazienka nie musi jednak straszyć - sprawdź nasze sposoby na to, by zawsze była czysta!

Iriana Shiyan @ fotolia.com
Porządek w łazience na co dzień
Parująca woda, duża wilgotność powietrza, mydła, detergenty i proszki sprzyjają powstawaniu i utrzymywaniu się zabrudzeń charakterystycznych dla łazienki. W niechlubnej roli głównej występują: zacieki, osady z mydła, kamień oraz pleśń. Dodajmy do tego słabą wentylację i doskonałe warunki do rozwoju chorób są gotowe. Aby do tego nie dopuścić, należy każdego dnia dbać o porządek w łazience. Oczywistym jest, iż nie każdy ma na tyle czasu, by codziennie gimnastykować się ze ścierką i płynem - jest jednak kilka sposobów na to, by pozbywać się drobnych zanieczyszczeń, zanim przerodzą się w trudny do usunięcia osad. Poznaj kilka sposobów na to, by zachować porządek w łazience bez spędzania w niej długich godzin!
3 sposoby na czystą łazienkę na co dzień
Największym utrapieniem w łazience są zacieki z wody i mydła, a także kamień. Czyszczenie ich nie należy do najłatwiejszych ani najprzyjemniejszych zadań. W przypadku łazienki sprawdza się doskonale zasada, iż zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć (w tym przypadku: szorować). Jak utrzymać łazienkę w czystości na co dzień?
Iriana Shiyan @ fotolia.com
1. Im mniej rzeczy, tym lepiej
Kurz, kamień i rdza tworzą się i bytują szczególnie na łączeniach kranu z umywalką/ścianą, fugach i w podstawach metalowych przedmiotów. Im mniej drobiazgów porozrzucanych w łazience i narażonych na kontakt z wodą i parą wodną, tym łatwiejsze utrzymanie porządku. Przetarcie powierzchni wilgotną ściereczką będzie o wiele łatwiejsze i dokładniejsze wówczas, gdy nic nie będzie trzeba odsuwać.
2. Profilaktyka antybakteryjna
Zalewanie muszli klozetowej płynem do toalet raz w tygodniu i pozostawienie na noc sprawi, że zabrudzenia i kamień nie będą miały szans na rozwój. W konsekwencji nie trzeba będzie poświęcać czasu na szorowanie toalety.
3. Systematyczność to podstawa
Wyrobienie sobie dobrych nawyków, takich jak: spłukiwanie kabiny prysznicowej i brodzika/wanny po każdej kąpieli, podobnie jak umywalki po użyciu, oraz przecieranie podłogi równomiernie mopem, pozwoli na zachowanie porządku w łazience na co dzień. Przecieraj lustra co drugi dzień suchą szmatką, kropki z pasty czy mydła spłukuj od razu - tak niewiele potrzeba do tego, by na co dzień cieszyć się czystą łazienką!
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Jak wybrać płytki do małej łazienki?
Urządzenie małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Ograniczona powierzchnia tego wnętrza często uniemożliwia umieszczenie w nim wszystkich elementów, które zaplanował inwestor. Mimo że nie istnieje magiczny sposób, dzieki któremu można byłoby powiększyć tę przestrzeń, to jednak wykorzystując odpowiednie kolory, a także model płytek, można wpłynąć na efekt wizualny takiego wnętrza, dzięki czemu będzie wydawało się ono nieco większe. Jak więc wybrać płytki do małej łazienki? Podpowiadamy.
-
O tych rzeczach musisz pamiętać, chcąc urządzić nowoczesną łazienkę
Urządzanie wnętrza to zawsze trudne zadanie - prace trzeba zaplanować na każdym etapie bardzo szczegółowo. Kluczem do sukcesu jest przemyślany projekt poszczególnych pomieszczeń. Chcesz, by Twoja łazienka oferowała więcej, niż tylko możliwość umycia się? Sprawdź, jak urządzić nowoczesną łazienkę!
-
Łazienka na nowo - 3 sposoby na metamorfozę
Metamorfoza łazienki niskim kosztem, bez kapitalnego remontu i kucia płytek? Czasami wystarczy przemyślana zmiana kolorów - z zastosowaniem designerskich trików i dobrej jakości farb. Poznaj nasze 3 sposoby na łatwą, lecz efektowną przemianę!
-
Cenniejsza niż złoto
Przyzwyczajeni do komfortu, jaki daje stały i bezproblemowy dostęp do bieżącej wody, często zapominamy o tym, jak cenny to surowiec i jak ważne jest jego oszczędzanie. I to zarówno z troski o stan środowiska naturalnego, jak i naszego portfela. Tymczasem istnieje wiele prostych recept na to, aby zmniejszyć zużycie wody, bez narażania się na wyrzeczenia i niewygody. Jedną z nich jest odpowiedni dobór armatury.
Grażyna
Cenniejsza niż złoto 2017-04-12 13:59:26 2017-04-12 13:56:41