Zachowanie nienagannej czystości i świeżości w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć oraz w których używa się różnych substancji, nie jest zadaniem łatwym. Woda i słaba wentylacja, a także używanie środków myjących: to przyczynia się do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń. Twoja łazienka nie musi jednak straszyć - sprawdź nasze sposoby na to, by zawsze była czysta!

Iriana Shiyan @ fotolia.com
Porządek w łazience na co dzień
Parująca woda, duża wilgotność powietrza, mydła, detergenty i proszki sprzyjają powstawaniu i utrzymywaniu się zabrudzeń charakterystycznych dla łazienki. W niechlubnej roli głównej występują: zacieki, osady z mydła, kamień oraz pleśń. Dodajmy do tego słabą wentylację i doskonałe warunki do rozwoju chorób są gotowe. Aby do tego nie dopuścić, należy każdego dnia dbać o porządek w łazience. Oczywistym jest, iż nie każdy ma na tyle czasu, by codziennie gimnastykować się ze ścierką i płynem - jest jednak kilka sposobów na to, by pozbywać się drobnych zanieczyszczeń, zanim przerodzą się w trudny do usunięcia osad. Poznaj kilka sposobów na to, by zachować porządek w łazience bez spędzania w niej długich godzin!
3 sposoby na czystą łazienkę na co dzień
Największym utrapieniem w łazience są zacieki z wody i mydła, a także kamień. Czyszczenie ich nie należy do najłatwiejszych ani najprzyjemniejszych zadań. W przypadku łazienki sprawdza się doskonale zasada, iż zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć (w tym przypadku: szorować). Jak utrzymać łazienkę w czystości na co dzień?
Iriana Shiyan @ fotolia.com
1. Im mniej rzeczy, tym lepiej
Kurz, kamień i rdza tworzą się i bytują szczególnie na łączeniach kranu z umywalką/ścianą, fugach i w podstawach metalowych przedmiotów. Im mniej drobiazgów porozrzucanych w łazience i narażonych na kontakt z wodą i parą wodną, tym łatwiejsze utrzymanie porządku. Przetarcie powierzchni wilgotną ściereczką będzie o wiele łatwiejsze i dokładniejsze wówczas, gdy nic nie będzie trzeba odsuwać.
2. Profilaktyka antybakteryjna
Zalewanie muszli klozetowej płynem do toalet raz w tygodniu i pozostawienie na noc sprawi, że zabrudzenia i kamień nie będą miały szans na rozwój. W konsekwencji nie trzeba będzie poświęcać czasu na szorowanie toalety.
3. Systematyczność to podstawa
Wyrobienie sobie dobrych nawyków, takich jak: spłukiwanie kabiny prysznicowej i brodzika/wanny po każdej kąpieli, podobnie jak umywalki po użyciu, oraz przecieranie podłogi równomiernie mopem, pozwoli na zachowanie porządku w łazience na co dzień. Przecieraj lustra co drugi dzień suchą szmatką, kropki z pasty czy mydła spłukuj od razu - tak niewiele potrzeba do tego, by na co dzień cieszyć się czystą łazienką!
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
3 sprawdzone sposoby na czystą kabinę prysznicową
Codzienne użytkowanie mieszkania wiąże się z powstawaniem zabrudzeń na bieżąco. Szczególnie narażona na osady z wody i mydła, a także rdzę, jest kuchnia i łazienka. Spłukiwanie po sobie umywalki, toalety czy brodzika wraz z kabiną prysznicową rozwiązują problem tylko połowicznie - prędzej czy później i tak czeka Cię gruntowne mycie tych elementów. O ile z umywalką czy toaletą nie ma zwykle większego problemu, bowiem wystarczy ścierka/szczotka i odrobina płynu, a także zaledwie kilka ruchów, o tyle z kabiną prysznicową rzecz ma się nieco trudniej. Codzienny kontakt z wodą, mydłem i szamponami, a także mnogość zakamarków i łączeń sprawiają, że kabina szybko przestaje wyglądać estetycznie. Jak szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa dla swojego zdrowia umyć ją tak, by prezentowała się jak nowa?
-
Najlepsze pomysły na dekoracje do łazienki
Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie, końcowy efekt osiąga się dzięki dodatkom. Podkreślają one charakter wnętrza, uwydatniają to, co w nim najlepsze, a także nadają przytulności i domowego charakteru. Dekoracje pokoju czy kuchni wydają się być oczywiste - co jednak z łazienką? Tam ozdoby są również jak najbardziej mile widziane! Jakie elementy będą najlepiej pasowały do łazienki?
-
Aranżacja łazienki - 3 zasady, których musisz się trzymać
Odpowiednie urządzenie pomieszczeń w domu jest gwarancją nie tylko komfortu i zadowolenia podczas korzystania z nich, ale także znacząco przedłuża czas korzystania z nich przed rearanżacją i remontem. Odpowiednie przygotowanie do urządzenia wnętrza pozwala nie tylko osiągnąć wymarzony efekt, ale także cieszyć się otoczeniem bez konieczności poprawek przez długie lata. Poznaj kilka zasad urządzania łazienki, dzięki którym na długo zapomnisz o potrzebie zmian!
-
Aranżacja łazienki w stylu soft loft
Kontrolowana nonszalancja, dbałość o detale oraz jakość, a wszystko to powiązane z naturalnymi materiałami, nowoczesnością i surowym klimatem – oto kwintesencja definicji stylu soft loft, popularnego w projektowaniu wnętrz. Zobacz, gdzie sprawdzi się najlepiej.
Grażyna
Aranżacja łazienki w stylu soft loft 2017-12-20 18:42:47 2017-12-20 18:41:17