Codzienne użytkowanie mieszkania wiąże się z powstawaniem zabrudzeń na bieżąco. Szczególnie narażona na osady z wody i mydła, a także rdzę, jest kuchnia i łazienka. Spłukiwanie po sobie umywalki, toalety czy brodzika wraz z kabiną prysznicową rozwiązują problem tylko połowicznie - prędzej czy później i tak czeka Cię gruntowne mycie tych elementów. O ile z umywalką czy toaletą nie ma zwykle większego problemu, bowiem wystarczy ścierka/szczotka i odrobina płynu, a także zaledwie kilka ruchów, o tyle z kabiną prysznicową rzecz ma się nieco trudniej. Codzienny kontakt z wodą, mydłem i szamponami, a także mnogość zakamarków i łączeń sprawiają, że kabina szybko przestaje wyglądać estetycznie. Jak szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa dla swojego zdrowia umyć ją tak, by prezentowała się jak nowa?

Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
Kilka sposobów na mycie kabiny
Pozbywamy się kamienia i rdzy
W skutecznym rozprawieniu się z wszechobecnym kamieniem i rdzą pomoże ocet w towarzystwie kwasku cytrynowego. Octem spryskaj wszystkie brudne elementy i pozostaw go na kilka minut, a następnie wyczyść je gąbką lub szorstką ścierką. Po spłukaniu po zabrudzeniach nie będzie najmniejszego śladu! Jeśli nie lubisz zapachu octu, wymieszaj kwasek cytrynowy z wodą i taką mieszanką spryskaj czyszczone powierzchnie. Efekt murowany, zdrowie nie nadszarpnięte.
2. Ocet w roli głównej - brud precz!
Ocet jest niezastąpiony nie tylko w kuchni - w łazience radzi sobie doskonale z brudem i osadami. Wymieszaj go z wodą i przelej do pojemnika ze spryskiwaczem (na przykład po zużytym detergencie). Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo silne, lekko podgrzej mieszankę - “podkręci” to jej myjące właściwości.
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
3. Sposób na pleśń
Pleśń i grzyb to dwie największe zmory każdego pomieszczenia, w którym jest wilgoć. Najczęściej osadzają się one na łączeniach kabiny z brodzikiem. By pozbyć się plam, posyp je sodą oczyszczoną i wyszoruj szczoteczką. Następnie spłucz dokładnie i sięgnij po wodę utlenioną. Polanie nią czyszczonych miejsc pozwoli na zabicie ewentualnych zarodników grzybów. Szybko, skutecznie i nieszkodliwie dla zdrowia!
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Jak wyczyścić osad z mydła i kamienia w łazience - domowe sposoby, które pomogą Ci rozwiązać problem
Lśniąca czystością łazienka i kuchnia kojarzą się z luksusem i świeżością. Z drugiej strony są to pomieszczenia, w których utrzymanie porządku jest najtrudniejsze - nie ułatwia tego wilgoć. To ona jest przyczyną powstawania kamienia, rdzy i trudnych do zmycia zabrudzeń. Sprawdź, jak szybko i skutecznie usuwać osady z mydła i kamień w łazience!
-
Najnowsze trendy: łazienka w czerni
Projektanci wnętrz wskazują czerń jako najmodniejszy kolor łazienkowy. Tego typu aranżacje z pewnością są eleganckie i stylowe, to klasa sama w sobie. Kompromisem jest połączenie dwóch, a nawet trzech kolorów. Czerń można wprowadzić za pomocą akcesoriów, dekoracji lub niezwykłej armatury łazienkowej.
-
Zjawiskowe łazienki, w których kąpiel będzie czystą przyjemnością!
To w łazience spędzamy błogie, wieczorne kąpiele, dlatego warto zadbać aby był to przyjemny czas! Zobacz ciekawe pomysły na piękne łazienki!
-
Jak wybrać płytki do małej łazienki?
Urządzenie małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Ograniczona powierzchnia tego wnętrza często uniemożliwia umieszczenie w nim wszystkich elementów, które zaplanował inwestor. Mimo że nie istnieje magiczny sposób, dzieki któremu można byłoby powiększyć tę przestrzeń, to jednak wykorzystując odpowiednie kolory, a także model płytek, można wpłynąć na efekt wizualny takiego wnętrza, dzięki czemu będzie wydawało się ono nieco większe. Jak więc wybrać płytki do małej łazienki? Podpowiadamy.
Grażyna
Jak wybrać płytki do małej łazienki? 2024-07-12 14:49:46 2024-07-12 14:49:40