Codzienne użytkowanie mieszkania wiąże się z powstawaniem zabrudzeń na bieżąco. Szczególnie narażona na osady z wody i mydła, a także rdzę, jest kuchnia i łazienka. Spłukiwanie po sobie umywalki, toalety czy brodzika wraz z kabiną prysznicową rozwiązują problem tylko połowicznie - prędzej czy później i tak czeka Cię gruntowne mycie tych elementów. O ile z umywalką czy toaletą nie ma zwykle większego problemu, bowiem wystarczy ścierka/szczotka i odrobina płynu, a także zaledwie kilka ruchów, o tyle z kabiną prysznicową rzecz ma się nieco trudniej. Codzienny kontakt z wodą, mydłem i szamponami, a także mnogość zakamarków i łączeń sprawiają, że kabina szybko przestaje wyglądać estetycznie. Jak szybko i z zachowaniem bezpieczeństwa dla swojego zdrowia umyć ją tak, by prezentowała się jak nowa?
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
Kilka sposobów na mycie kabiny
Pozbywamy się kamienia i rdzy
W skutecznym rozprawieniu się z wszechobecnym kamieniem i rdzą pomoże ocet w towarzystwie kwasku cytrynowego. Octem spryskaj wszystkie brudne elementy i pozostaw go na kilka minut, a następnie wyczyść je gąbką lub szorstką ścierką. Po spłukaniu po zabrudzeniach nie będzie najmniejszego śladu! Jeśli nie lubisz zapachu octu, wymieszaj kwasek cytrynowy z wodą i taką mieszanką spryskaj czyszczone powierzchnie. Efekt murowany, zdrowie nie nadszarpnięte.
2. Ocet w roli głównej - brud precz!
Ocet jest niezastąpiony nie tylko w kuchni - w łazience radzi sobie doskonale z brudem i osadami. Wymieszaj go z wodą i przelej do pojemnika ze spryskiwaczem (na przykład po zużytym detergencie). Jeśli zabrudzenia są wyjątkowo silne, lekko podgrzej mieszankę - “podkręci” to jej myjące właściwości.
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
3. Sposób na pleśń
Pleśń i grzyb to dwie największe zmory każdego pomieszczenia, w którym jest wilgoć. Najczęściej osadzają się one na łączeniach kabiny z brodzikiem. By pozbyć się plam, posyp je sodą oczyszczoną i wyszoruj szczoteczką. Następnie spłucz dokładnie i sięgnij po wodę utlenioną. Polanie nią czyszczonych miejsc pozwoli na zabicie ewentualnych zarodników grzybów. Szybko, skutecznie i nieszkodliwie dla zdrowia!
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
O tych rzeczach musisz pamiętać, chcąc urządzić nowoczesną łazienkę
Urządzanie wnętrza to zawsze trudne zadanie - prace trzeba zaplanować na każdym etapie bardzo szczegółowo. Kluczem do sukcesu jest przemyślany projekt poszczególnych pomieszczeń. Chcesz, by Twoja łazienka oferowała więcej, niż tylko możliwość umycia się? Sprawdź, jak urządzić nowoczesną łazienkę!
-
Najlepsze pomysły na dekoracje do łazienki
Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzone jest mieszkanie, końcowy efekt osiąga się dzięki dodatkom. Podkreślają one charakter wnętrza, uwydatniają to, co w nim najlepsze, a także nadają przytulności i domowego charakteru. Dekoracje pokoju czy kuchni wydają się być oczywiste - co jednak z łazienką? Tam ozdoby są również jak najbardziej mile widziane! Jakie elementy będą najlepiej pasowały do łazienki?
-
Sprytne sposoby na to, by szybko posprzątać łazienkę na błysk
Utrzymanie idealnego porządku w mieszkaniu nie jest łatwym zadaniem - o tym wie chyba każdy. Wystarczy jeden dzień zwłoki, by kolejnego trzeba było wziąć się za porządki. Co zrobić, jeśli niebawem mają przyjść goście, a Twojemu mieszkaniu daleko to lśniącego czystością? Zdradzamy patent na to, jak szybko posprzątać łazienkę na błysk!
-
Podstawowe zasady urządzania małej łazienki
Mała łazienka to bardzo często duży problem. Jak urządzić mikroskopijną łazienkę w bloku, aby uniknąć wrażenia zagracenia i zyskać cenną przestrzeń, która zapewni relaks i wygodę?
Grażyna
Podstawowe zasady urządzania małej łazienki 2018-06-06 09:22:15 2018-06-06 09:18:17