Porządek i ład w mieszkaniu to podstawa do tego, by mieszkało się przyjemnie. Każde pomieszczenie, które jest na co dzień użytkowane, szybko się brudzi. Szczególnie dotyczy to łazienki i kuchni, czyli miejsc, w których używa się wody i środków myjących. Osady z wody, zbierający się kamień, rdza czy plamy z mydła nie tylko szpecą te pomieszczenia, ale także w dłuższej perspektywie niszczą sprzęty i urządzenia sanitarne. Codzienny kontakt z detergentami nie pozostaje obojętny dla naszej skóry - dlatego warto wykorzystać domowe sposoby na skuteczne i bezpieczne czyszczenie łazienki.

alexandre zveiger @ shutterstock.com
Niezawodne sposoby babć na czyszczenie łazienki
Przed zabraniem się do mycia łazienki, odwiedź kuchnię. To właśnie w niej znajdziesz wszystkie potrzebne środki czyszczące: cytrynę, sodę oczyszczoną oraz ocet. Za pomocą tych trzech składników szybko, skutecznie i - co najważniejsze - bezpiecznie wyczyścisz łazienkę.
1. Kamień i osady z mydła
Osady z wody i mydła to zabrudzenia najtrudniejsze do wyczyszczenia i jednocześnie najmniej estetycznie wyglądające. Jeśli chcesz się ich szybko pozbyć, wystarczy, że przekroisz na pół cytrynę i dokładnie przetrzesz nią wszystkie elementy, na których znajduje się nie tylko kamień, ale także rdza. Po takim “myciu” wystarczy czyszczone elementy spłukać dokładnie wodą - gotowe!
Artazum @ shutterstock.com
2. Białe elementy: wanna i umywalka
Do wyczyszczenia umywalki i wanny z osadów potrzebować będziesz wyłącznie białego octu i sody oczyszczonej. Posyp sodą dokładnie wszystkie czyszczone miejsca, a następnie spryskaj ją octem. W wyniku reakcji tych dwóch składników wytworzy się piana. Teraz wystarczy szorstka ścierka, szczoteczka lub gąbka, by pozbyć się niechcianego brudu. Pozostałości mieszanki spłucz dokładnie wodą i ciesz się elementami czystymi jak za nowości.
3. Sposób na czystą toaletę
Aby wyczyścić dokładnie muszlę klozetową, postępuj dokładnie tak, jak w przypadku wanny i umywalki. Posyp dokładnie wewnętrzną powierzchnię muszli sodą i spryskaj białym octem. Wyszoruj toaletę szczotą i spuść wodę. Gotowe! Przekonaj się sam, jakie to wszystko proste, tanie i bezpieczne.
alexandre zveiger @ shutterstock.com
Podobne artykuły:
-
Mała i funkcjonalna łazienka - jak ją urządzić?
Z małym mieszkaniem wiążą się skrajne emocje: z jednej strony radość, że choć ciasne, jest własne,z drugiej jednak im mniej przestrzeni, tym trudniej urządzić je w taki sposób, by było funkcjonalne i nie zmniejszyć jego powierzchni użytkowej jeszcze bardziej. Szczególnym problemem są małe łazienki i kuchnie, a więc miejsca, w których przechowujemy najwięcej rzeczy. Jak poradzić sobie z problemem małej łazienki? Oto kilka pomysłów na funkcjonalne i praktyczne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w łazience.
-
Łazienka na nowo - 3 sposoby na metamorfozę
Metamorfoza łazienki niskim kosztem, bez kapitalnego remontu i kucia płytek? Czasami wystarczy przemyślana zmiana kolorów - z zastosowaniem designerskich trików i dobrej jakości farb. Poznaj nasze 3 sposoby na łatwą, lecz efektowną przemianę!
-
Cenniejsza niż złoto
Przyzwyczajeni do komfortu, jaki daje stały i bezproblemowy dostęp do bieżącej wody, często zapominamy o tym, jak cenny to surowiec i jak ważne jest jego oszczędzanie. I to zarówno z troski o stan środowiska naturalnego, jak i naszego portfela. Tymczasem istnieje wiele prostych recept na to, aby zmniejszyć zużycie wody, bez narażania się na wyrzeczenia i niewygody. Jedną z nich jest odpowiedni dobór armatury.
-
Co zrobić, gdy czeka cię remont łazienki?
Remont łazienki bywa o wiele bardziej uciążliwy niż wprowadzanie zmian w innych pomieszczeniach. Wszystko dlatego, że z łazienki korzystają wszyscy domownicy i nie można jej tymczasowo przenieść do innego pomieszczenia. Dlatego warto dokładnie zaplanować remont, by maksymalnie skrócić czas jego trwania. Ile trwa remont łazienki i co warto wiedzieć na temat remontów łazienek?
Grażyna
Co zrobić, gdy czeka cię remont łazienki? 2023-05-18 18:17:13 2023-05-18 18:17:06