Przy doborze drzwi wejściowych powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na ich parametry techniczne. Szczególnie ważna jest izolacja termiczna drzwi wejściowych, ponieważ to od niej zależy, jak skutecznie będą one przeciwdziałały nadmiernej ucieczce ciepła z budynku.

Od drzwi zwykle oczekujemy atrakcyjnego wyglądu oraz bezpieczeństwa. Warto też pamiętać o tym, że powinny one również chronić mieszkańców przed zimnem czy wiatrem. Wobec tego drzwi wejściowe powinniśmy wybierać z naciskiem na ich parametry termoizolacyjne, co pozwoli na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie. To szczególnie istotne budynkach energooszczędnych, ekologicznych i pasywnych.
Aktualnie w sprzedaży znajdują się drzwi wejściowe cechujące się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi, które są znacznie cieplejsze od tych sprzedawanych przed laty. O tym, czy drzwi rzeczywiście są ciepłe, decyduje współczynnik przenikania ciepła określony symbolem Ud. Im jest on niższy, tym drzwi są bardziej ciepłe. Aktualnie w sprzedaży znajdziemy głównie drzwi o Ud = 1,5 W/(m²·K), ale dostępne są też modele znacznie cieplejsze, na przykład z Ud = 0,5 W/(m²·K).
Takie ciepłe drzwi zewnętrzne wykonać można z różnych materiałów, na przykład z aluminium, drewna litego lub klejonego, tworzywa sztucznego czy też ze stali. Są one wykańczane z wykorzystaniem takich materiałów izolacyjnych jak wełna mineralna, styropian czy pianka poliuretanowa.
Wtedy, gdy drzwi mają mieć przeszklenia, powinny być one jak najmniejsze i wykonane ze szkła zespolonego posiadające właściwości termoizolacyjne. Drzwi przeszklone czy z otaczającymi je przeszkleniami w budynkach energooszczędnych można montować tylko w wybranych pozycjach, aby wpuszczały one do wnętrza ciepło słońca i jednocześnie nie dopuszczały do nadmiernego wyziębienia wnętrza.
Także ważne jest właściwe uszczelnienie drzwi przy ościeżnicy i na obwodzie skrzydła oraz profesjonalny montaż, ponieważ bez niego nie będzie można w pełni wykorzystać obiecywanych przez producenta parametrów izolacyjności. Wobec tego montaż powinien być zlecony fachowcom.
Podobne artykuły:
-
Listwy przypodłogowe Lagrus szyte na miarę
Listwy przypodłogowe to bardzo ważny element wyposażenia każdego wnętrza, gdyż oddziela ścianę od podłogi. Odpowiednie listwy stanowią nie tylko rozwiązanie praktyczne, ale również estetyczne. Dobrze wykonane elementy podnoszą standard wnętrza i nierzadko czynią je pomieszczeniem ekskluzywnym. Listwy szyte na miarę pozwalają uzyskać wyjątkowy produkt, zaprojektowany zgodnie z zaleceniami i preferencjami klienta, który będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza utrzymanego w danej stylistyce.
-
Lampka nocna - jak ją wybrać?
Czym byłaby sypialnia bez lampki nocnej? Jest niezbędna do czytania, zdobi, wprowadza miły nastrój. Poniżej prezentujemy najczęściej spotykane typy lampek nocnych i wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie.
-
Dodatki w stylu skandynawskim. Co wybrać do swojego mieszkania?
Styl skandynawski jest jedną z najchętniej używanych metod aranżacyjnych na całym świecie. Zestawienie białych i szarych ścian oraz jasnych mebli z beżowymi czy miętowymi akcentami sprawdza się doskonale i działa uspokajająco po ciężkim dniu. Jednak ważnym elementem wystroju są również akcesoria i drobiazgi. Jakie dodatki w stylu skandynawskim wybrać, aby dodać mieszkaniu uroku?
-
Atrakcyjne i nowoczesne meble dziecięce, i młodzieżowe
Dziecięce i młodzieżowe pokoje mają swój wyjątkowy klimat. Znajdziemy w nich zazwyczaj nowoczesne meble, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również są bardzo funkcjonalne. Jakie modele wybrać? Sprawdź!
Grażyna
Atrakcyjne i nowoczesne meble dziecięce, i młodzieżowe 2020-01-30 08:59:50 2020-01-30 08:59:39