Kinkiety to lampy ścienne, które są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz urządzonych w różnym klimacie, niezależnie od ich przeznaczenia. Charakteryzują się one specyficznym kloszem, który rozprasza światło, dzięki czemu wprowadza do wnętrza niepowtarzalny nastrój. Jest to rodzaj oświetlenia wieszany na ścianie. Dlatego zazwyczaj kinkiety nie są umieszczane w centralnym punkcie wnętrza i nie stanowią jego głównego elementu oświetlającego. Lampy te powinny być dopasowane nie tylko do stylu aranżacji wnętrza, ale również jego przeznaczenia. Jak więc dobrać kinkiety? Podpowiadamy.
Jak dobrać kinkiety do pomieszczenia?
Obecnie kinkiety montowane są niemal we wszystkich pomieszczeniach. Oznacza to, że ten typ lampy można wykorzystać zarówno w aranżacji salonu, łazienki, przedpokoju, sypialni, jak i w obiektach użyteczności publicznej, na przykład w teatrach czy hotelowych korytarzach. Kinkiety szczególnie chętnie wykorzystywane są jednak przede wszystkim w łazience. Montowane są wówczas zazwyczaj po obu stronach lustra, dzięki czemu ułatwiają wykonanie perfekcyjnego makijażu, golenie brody czy układanie włosów.
We wnętrzu tym kinkiet może być zarówno oświetleniem dodatkowym, jak i jedynym źródłem światła. Podczas jego wyboru, warto jednak zwrócić uwagę na jego klasę wodoszczelności. W sypialni zaś kinkiet ścienny może być umieszczony na przykład po obu stronach łóżka, tworząc intymną, sprzyjającą wypoczynkowi atmosferę. W salonie kinkiety zazwyczaj wykorzystywane są jako dodatkowe oświetlenie.
Jak dopasować kinkiet do stylu wnętrza?
Producenci lamp oferują kinkiety dostępne w wielu różnych wersjach, które różnią się stylem, materiałem wykonania, a także wielkością. Dlatego z łatwością znajdziemy model, który będzie dostosowany do naszych oczekiwań. Dopasowując kinkiet do wnętrza, powinniśmy postawić na model, który będzie doskonale współgrał ze stylistyką konkretnego pomieszczenia. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład kinkiety drewniane, które świetnie prezentują się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym, rustykalnym czy boho. Warto dopasować ich barwę tak, by była zbliżona do odcienia podłogi, jeśli ta wykonana jest z drewna.
Loftowe kinkiety z kolei zazwyczaj wykonane są z metalu i utrzymane w czarnym kolorze. Świetnie będą prezentowały się w surowych, industrialnych wnętrzach. W pomieszczeniach urządzonych w stylu retro z kolei warto wykorzystać kinkiety o typowym kształcie, utrzymane w kolorze czarnym, srebrnym, miedzianym lub połyskującym metalu. We wnętrzach w stylu boho zaś można wykorzystać klosze w formie rattanowego lampionu, a w pomieszczeniach w stylu glamour kinkiety w kolorze złota lub srebra, a także ozdobione na przykład kryształkami.
Podobne artykuły:
-
Jaki prezent na ślub? Top 5 pomysłów
Zastanawiasz się, czy prezent na ślub może sprawić prezent młodej parze? Co wybrać, by spełnić oczekiwania młodych? Czym się kierować, podczas wyboru prezentu na ślub dla nowożeńców? Najlepiej wybrać podarunek, który będzie praktyczny i przyda się młodej parze w przyszłości. Prezenty ślubne mogą przybierać różne formy, dlatego każdy, kto pragnie zakupić coś dla nowożeńców może wybrać odpowiedni prezent. Warto jednak zadbać o to, aby weselny upominek nie leżał w kącie, ale był przydatny. Co zatem kupić na ślub dla młodej pary? Podpowiadamy - sprawdź listę naszych pomysłów.
-
Tapety na ścianie – modne wzory, które odmienią każde wnętrze
Pomysłów na ozdobienie ścian jest pewnie tyle samo, co projektantów. Sama farba to dość monotonne rozwiązanie, dlatego warto puścić wodze fantazji i nabrać odwagi do prawdziwych zmian w swoim domu czy mieszkaniu. Oryginalne i dekoracyjne tapety do salonu, kuchni czy sypialni mogą całkowicie odmienić wnętrze. To całe bogactwo wzorów: klasycznych, minimalistycznych, geometrycznych, zwierzęcych, roślinnych i futurystycznych, które gwarantują wręcz nieograniczone możliwości. Poniżej kilka inspiracji, które można wykorzystać, aranżując przestrzeń swoich marzeń.
-
Instalacje fotowoltaiczne - czy warto zastosować je w domu?
Coraz częściej mówi się, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii to przyszłość naszego świata. Czy rzeczywiście tak jest? To z pewnością okaże się już całkiem niedługo. Jak na ten moment jednak wszystko wskazuje na to, że twierdzenie to jest zgodne z prawdą. Fotowoltaika to proces wytwarzania energii, który stosuje się obecnie coraz częściej. Jego zastosowanie ma wiele korzyści. W związku z tym wykorzystuje się go zarówno w przemyśle, czy gospodarstwach, jak i w domach prywatnych. Decydując się na montaż elementów, jakimi są panele fotowoltaiczne, powinniśmy zastanowić się, czy będzie to dla nas opłacalne. Zanim więc ruszymy do działania, koniecznie sprawdźmy, jakie zalety zapewni nam taka inwestycja.
-
Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła.
Wybór optymalnego źródła ogrzewania jest jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy czy modernizacji domu. W istotny sposób może wpłynąć nawet na projekt budowlany. Inaczej będzie wyglądało przystosowanie domu przy ogrzewaniu pelletem czy ekogroszkiem, gdzie konieczna będzie duża kotłownia, inaczej przy ogrzewaniu elektrycznym, a jeszcze inaczej, gdy zdecydujemy się na pompę ciepła. Właśnie to ostatnie rozwiązanie zyskało w ostatnich latach dużą popularność. Różnorodność rozwiązań powoduje, że wybór najlepszego dla nas rozwiązania wcale nie jest prosty. Koszty związane z ogrzewaniem naszego domu zależą od powierzchni domu, wysokości pomieszczeń, bryły budynku, nasłonecznienia i innych czynników, które składają się na zapotrzebowanie cieplne budynku. Żeby pompa ciepła pracowała efektywnie i jak najszybciej się zwróciła, musi zostać odpowiednio dobrana nie tylko pod kątem zapotrzebowania cieplnego, ale również z uwzględnieniem źródła ciepła.
Grażyna
Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła. 2021-08-19 10:07:24 2021-08-19 10:06:45