Kuchnia to miejsce niekończącej się walki o porządek. Czysta kuchnia jest bardzo ważna dla wszystkich domowników, jednak zdarza się, że obowiązki nie pozwalają nam na utrzymanie idealnego wyglądu tego pomieszczenia. Nie ma powodu się załamywać – wystarczy, że zdecydujemy się na zatrudnienie pomocy domowej, która zna 5 ważnych zasad mówiących, jak sprawić, by kuchnia lśniła czystością.
Czyste blaty
Blaty kuchenne chyba jako pierwsze rzucają się w oczy, gdy wchodzimy do kuchni. Są bardzo praktyczne, dlatego bywa, że zastawiamy je mnóstwem rzeczy, które uważamy za potrzebne do przygotowywania posiłków. Niestety, w ten sposób sprawiamy, że kuchnia wydaje się zwyczajnie zagracona. Trzeba więc przemyśleć, co tak naprawdę jest nam niezbędne i powinno stać na blacie. Całą resztę należy dla dobra naszej kuchni przenieść do szafek, szuflad i zasobników – przecież sokowirówka, cedzak czy zaparzacz do herbaty raczej nie zdobią kuchni. Jak utrzymać blaty w czystości? Należy je przecierać jednorazowymi ściereczkami lub ręcznikiem papierowym.
Czysty zlew
Utrzymanie w czystości zlewu też nie jest łatwe. Musimy go często myć odpowiednimi środkami, by nie były na nim widoczne różne osady. Jeszcze ważniejszą kwestią jest niewinna z pozoru gąbka. To na niej chętnie mnożą się bakterie. Przede wszystkim trzeba więc ją często płukać i wymieniać. Poza tym dobrze, jeśli leży na odpowiednim zasobniku. Estetykę zlewu zwiększa też dozownik na płyn do naczyń.
Czysta kuchenka
Każde gotowanie zostawia za sobą liczne ślady. Można się z nimi rozprawić przy pomocy odpowiednich środków. Jednak należy pamiętać, by w żadnym wypadku nie używać drapiących myjek czy gąbek ani środków czyszczących, które mogłyby podczas szorowania zarysować powierzchnię kuchenki. Pani sprzątająca na pewno potrafi wyczyścić kuchenkę delikatnie i skutecznie bez względu, czy ma do czynienia z płyta indukcyjną, czy z kuchenką gazową.
Pojemniki na jedzenie
Pojemniki na jedzenie pomogą nam zwalczyć chaos i jednocześnie lepiej przechować żywność. Dostępne na rynku specjalne pojemniki na makaron, ryż, mąkę i inne tego typu produkty są niezwykle praktyczne – można je łatwo schować, ale mogą tez być ozdobą w kuchni. Pojemniki do przechowania jedzenia świetnie też sprawdzają się w lodówce. Dzięki nim sery, czy wędlina nie zsychają w nieładzie na półkach.
Czysta lodówka
Lodówka to miejsce, do którego zaglądamy kilka razy dziennie. Niekiedy niestety może ona odstraszać swoim wyglądem lub zapachem, a powinna być czysta i estetyczna. Najlepiej, by do odświeżania lodówki nie używać chemii, ale zdać się na sprawdzone, naturalne metody, takie jak roztwór wody z octem lub sodą oczyszczoną albo sok z cytryny. By uniknąć nieporządku w lodówce, trzeba stosować się do zasad odpowiedniego przechowywania produktów – owoce i warzywa w szufladach, mięso na najniższych półkach, wędliny i sery nieco wyżej, a mleko i jogurty na samej górze lodówki. Dzięki temu wszystko pozostanie dłużej świeże.
Jak znaleźć pomoc domową?
Panią sprzątającą, która doskonale zna powyższe zasady i z powodzeniem zastosuje je w naszym domu, możemy zatrudnić bez większego problemu. Wystarczy w Internecie wpisać hasło, np.: sprzątanie we Wrocławiu, aby od razu znaleźć wiele ofert. Strona www.pomocedomowe.pl pozwala na poznanie profili kandydatek i wybranie odpowiedniej pomocy domowej do naszego domu. Wszystkie profile są potwierdzone, a z wybraną osobą możemy skontaktować się bezpośrednio.
Dzięki zatrudnieniu pani do sprzątania, pomimo natłoku obowiązków będziemy się cieszyć czystym domem.
Podobne artykuły:
-
Kuchnia w jasny kolorach - ożyw wnętrze dzięki takiemu połączeniu kolorów
Ożywiamy wnętrze dzięki jasnym kolorom! Zobacz piękne propozycje na kolory w kuchni!
-
Aranżacja kuchni: Jaka zabudowa do kuchni?
Planując wyposażenie kuchni w nowe meble, musimy zastanowić się jaki układ zabudowy będzie najlepszy. Są pewne zasady, których warto się trzymać niezależnie od tego, czy zabudowa będzie w wyłącznie jednym rzędzie, czy może będzie zajmowała przestrzeń na dwóch ścianach.
-
Prosty i sprawdzony sposób na to, by wyczyścić przypalony piekarnik
Aby wyczyścić przypalony piekarnik najczęściej sięgamy po specjalne płyny i pianki, jednak te pozostawiają w piekarniku nieprzyjemny zapach. Poza tym chemia podrażnia oczy, skórę i błony śluzowe. Takie środki trudno też prawidłowo wypłukać z piekarnika i jest duże prawdopodobieństwo, że dostaną się one do pokarmu. Czyszczenie przypalonego piekarnika wydaje się bardzo męczące. Wcale nie musi tak być!
-
Klasyczne, jasne kuchnie - przegląd ciekawych inspiracji
Kuchnie w jasnych kolorach w klasycznym stylu - galeria zdjęc.
Grażyna
Klasyczne, jasne kuchnie - przegląd ciekawych inspiracji 2018-12-17 07:45:35 2018-08-30 09:32:04