Aby wyczyścić przypalony piekarnik najczęściej sięgamy po specjalne płyny i pianki, jednak te pozostawiają w piekarniku nieprzyjemny zapach. Poza tym chemia podrażnia oczy, skórę i błony śluzowe. Takie środki trudno też prawidłowo wypłukać z piekarnika i jest duże prawdopodobieństwo, że dostaną się one do pokarmu. Czyszczenie przypalonego piekarnika wydaje się bardzo męczące. Wcale nie musi tak być!
WDnet Studio @ stocksnap.io
Przypalony piekarnik można wyczyścić bez chemii. Jak skutecznie uporać się z uciążliwym brudem? Banalnie prosto! Wystarczy woda, soda oczyszczona i ocet.
Spryskujemy przypalone dno piekarnika sprayem z wodą, następnie posypujemy dno sodą oczyszczoną i znów trochę spryskujemy wszystko wodą i pozostawiamy do wysuszenia.
Miksturę czyszczącą najlepiej zostawić na całą noc, zwłaszcza jeśli brud wydaje się wyjątkowo toporny do usunięcia.
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Rano wkładamy do piekarnika miskę lub garnek z wrzątkiem i pozostawiamy na godzinę.
Później dobrze wypłukujemy piekarnik. Dodatkowo przygotowujemy mieszankę wody i octu w proporcji 1:1 i spryskujemy piekarnik, aby usunąć sproszkowany osad.
Gotowe! To prosty, naturalny i bezpieczny sposób na uporanie się z przypalonym piekarnikiem.
Andrey Armyagov @ 123rf.com
Podobne artykuły:
-
Dlaczego potrzebujemy soli i w jakich ilościach należy ją spożywać?
Przeciętny obywatel krajów wysoko rozwiniętych nie wyobraża sobie, aby można było spożywać posiłki bez dodatku soli. Paczka z jej białymi kryształkami na stałe gości w naszych kuchennych szafkach, czekając aż sięgniemy po nią podczas przygotowania kolejnych obiadów, sałatek czy wypieków. Również smak wielu kupowanych produktów zmieniłby się nie do poznania, gdyby nagle sól została wycofana z ich składu.
-
Kuchnia w jasny kolorach - ożyw wnętrze dzięki takiemu połączeniu kolorów
Ożywiamy wnętrze dzięki jasnym kolorom! Zobacz piękne propozycje na kolory w kuchni!
-
Naczynia z aluminium – co warto o nich wiedzieć?
Przygotowywanie posiłków jest bardzo istotne, a rosnąca świadomość sprawia, że coraz większą wagę przykłada się do tego, co ląduje na talerzu. Jednak same składniki to nie wszystko, ponieważ ważne jest też to, w jakich naczyniach będą przygotowywane. Najpopularniejsze są oczywiście garnki stalowe, ale nie mniej znane są też te wykonane z aluminium. Czy warto kupić aluminiowe garnki i przyrządzać w nich posiłki?
-
Kuchnia w stylu skandynawskim - praktyczne porady jak urządzić kuchnię
Styl skandynawski wyróżnia prostota, funkcjonalność i minimalizm. Te cechy sprzyjają zachowaniu porządku i czystości, dlatego styl skandynawski idealnie sprawdza się w kuchni. Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim? Oto kilka najważniejszych wskazówek!
Grażyna
Kuchnia w stylu skandynawskim - praktyczne porady jak urządzić kuchnię 2017-09-22 10:19:33 2017-09-14 11:59:52