Łazienka to nie tylko umywalka, sedes, pralka i prysznic lub wanna. Zabierając się za wyposażanie tego pomieszczenia warto skupić się na detalach. To właśnie niepozorne akcesoria tworzą niepowtarzalny klimat wnętrza. Małe elementy będą stanowiły doskonałe uzupełnienie charakteru twojej łazienki – zarówno wizualne, jak i użytkowe. Pamiętaj, żeby dobrać design i kolorystykę akcesoriów do stylu panującego w twojej przestrzeni. Nie przedłużając – oto lista elementów, o których nie możesz zapomnieć:

Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
1. Meble łazienkowe
Wybierając zestaw mebli do łazienki, zwróć uwagę na ich jakość i ergonomię. Żeby meble mogły ci posłużyć przez długie lata, powinny być odporne na wilgoć i pokryte specjalnym poliuretanowym lakierem. Liczy się każdy detal: np. uchwyty muszą być zabezpieczone przed rdzewieniem, a wymiary poszczególnych mebli muszą być dostosowane do wielkości pomieszczenia. Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca, ale potrzebujesz gdzieś pomieścić urządzenia i kosmetyki, wybieraj wiszące półki i wąskie szafki stojące, a w miarę możliwości – zabudowy do wnęk lub ścian.
2. Komplety łazienkowe
Mogą być wykonane z przeróżnych materiałów – na przykład z drewna, metalu czy ceramiki – ale największą popularnością cieszą się te z tworzywa sztucznego. Plastikowe komplety łazienkowe – niezbędne artykuły codziennego użytku – są nie tylko tanie i estetyczne, ale też trwałe i odporne na wilgoć. Do kompletów łazienkowych zaliczamy takie elementy jak:
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
- kubeczki do płukania i na szczotki do zębów,
- mydelniczki,
- szczotki toaletowe.
3. Niezbędne akcesoria
Nie zapomnij także o wieszakach i regałach prysznicowych, najlepiej takich wykonanych ze stali. Jeśli postawisz na nich mydła, żele i myjki, prysznic stanie się o wiele przyjemniejszy. Z kolei po kąpieli dobrze jest sięgnąć po ręcznik znajdujący się na blisko powieszonym wieszaku, haczyku lub rurce. Wydzielone miejsce na ręczniki i szlafroki to absolutna konieczność! Nie zapominaj też o desce sedesowej – zaufaj nam, jej wybór ma znaczenie.
4. Dodatki i ozdoby
Coraz bardziej popularne okazuje się ozdabianie łazienek zielenią. Kwiaty i inne rośliny doniczkowe to doskonały sposób na wpuszczenie do wnętrza odrobiny życia. Inny pomysł na nietypową ozdobę to niekonwencjonalne oświetlenie, np. romantyczne lampiony i świece, przy których można zażyć prawdziwie relaksującej kąpieli.
Aleksey Sergeychik @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Jak wybrać płytki do małej łazienki?
Urządzenie małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Ograniczona powierzchnia tego wnętrza często uniemożliwia umieszczenie w nim wszystkich elementów, które zaplanował inwestor. Mimo że nie istnieje magiczny sposób, dzieki któremu można byłoby powiększyć tę przestrzeń, to jednak wykorzystując odpowiednie kolory, a także model płytek, można wpłynąć na efekt wizualny takiego wnętrza, dzięki czemu będzie wydawało się ono nieco większe. Jak więc wybrać płytki do małej łazienki? Podpowiadamy.
-
Mała i funkcjonalna łazienka - jak ją urządzić?
Z małym mieszkaniem wiążą się skrajne emocje: z jednej strony radość, że choć ciasne, jest własne,z drugiej jednak im mniej przestrzeni, tym trudniej urządzić je w taki sposób, by było funkcjonalne i nie zmniejszyć jego powierzchni użytkowej jeszcze bardziej. Szczególnym problemem są małe łazienki i kuchnie, a więc miejsca, w których przechowujemy najwięcej rzeczy. Jak poradzić sobie z problemem małej łazienki? Oto kilka pomysłów na funkcjonalne i praktyczne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w łazience.
-
Łazienka na nowo - 3 sposoby na metamorfozę
Metamorfoza łazienki niskim kosztem, bez kapitalnego remontu i kucia płytek? Czasami wystarczy przemyślana zmiana kolorów - z zastosowaniem designerskich trików i dobrej jakości farb. Poznaj nasze 3 sposoby na łatwą, lecz efektowną przemianę!
-
Cenniejsza niż złoto
Przyzwyczajeni do komfortu, jaki daje stały i bezproblemowy dostęp do bieżącej wody, często zapominamy o tym, jak cenny to surowiec i jak ważne jest jego oszczędzanie. I to zarówno z troski o stan środowiska naturalnego, jak i naszego portfela. Tymczasem istnieje wiele prostych recept na to, aby zmniejszyć zużycie wody, bez narażania się na wyrzeczenia i niewygody. Jedną z nich jest odpowiedni dobór armatury.
Grażyna
Cenniejsza niż złoto 2017-04-12 13:59:26 2017-04-12 13:56:41