Schody w salonie? Może wydawać się to dziwne, ale przy odrobinie starań taka koncepcja może okazać się świetnym rozwiązaniem. Musisz po prostu zadbać o odpowiedni projekt i właściwą aranżację.

interiorphoto @ fotolia.com
Schody jako ozdoba
Jeżeli schody będą podobne do salonu - ich wygląd będzie przypominał zdobienia w salonie - wówczas mogą okazać się wspaniałą dekoracją. Wyobraź sobie drewniany, rzeźbiony stół. Czy kręcone, drewniane, rzeźbione schody nie będą do niego pasowały?
Salon duży i mały
Oczywiście wielkość schodów musi być uzależniona od wielkości pokoju. Pamiętaj o proporcjach – wszystkie najważniejsze elementy pomieszczenia (stół, krzesła, fotele, obrazy, balkon, firanka, schody, fotele, poduszki) muszą mieć proporcjonalne wielkości.
bmak @ fotolia.com
Najlepiej, jeśli schody są przy wejściu
Ze względu na to, że schody odbierają nieco intymności z salonu, lepiej nie planować ich na środku. Salon to miejsce spotkań, wypoczynku i rozmów gości. Nie może być więc tak, że uczestnicy spotkania czują się jak w hollu. Schody „salonowe” muszą stać przy wejściu, wtedy nie będą przeszkadzały.
Otwarte czy zamknięte schody?
Kolejnym problemem jest kwestia, czy konstruowane schody mają być otwarte czy zamknięte. Tutaj w grę przede wszystkim wchodzi gust. Jeśli lubisz ciszę i prywatność, nie decyduj się na otwarte klatki schodowe.
bmak @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Jaki powinien być salon - mały czy duży? Idealny metraż, dzięki któremu będziesz zachwycona tym miejscem
Kiedy projektujesz dom, musisz uwzględnić odpowiednią wielkość salonu. To niezwykle ważne, ponieważ salon stanowi jeden z najważniejszych pomieszczeń w budynku. To tam będą spotykać się twoi goście, tam odbędą się największe święta i rodzinne uroczystości. Jakie są idealne wymiary salonu?
-
Jak wykończyć panele i połączyć podłogę ze ścianą. Jak trafnie wybrać najlepiej dopasowaną listwę przypodłogową?
Podłoga to pod względem zajmowanej powierzchni największy element trwały wyposażenia naszego mieszkania. To jak będzie się prezentować zależy nie tylko od samego materiału podłogowego, ale także od dodatków wykończeniowych. Listwy przypodłogowe to element, któremu zwykle nie poświęcamy dużo czasu. Tymczasem mają one nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Od ich jakości, trwałości oraz wyglądu zależy, czy cała podłoga będzie się pięknie prezentować. Odpowiednio dobrana listwa przypodłogowa pozwoli podkreślić walory nawet najpiękniejszej podłogi. Z drugiej strony, źle dobrana listwa przypodłogowa może optycznie zmniejszyć nasze pomieszczenie lub zakłócać jego proporcje. Czym zatem kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?
-
Jak urządzić kuchnię otwartą na salon? Poznaj tajniki dobrej aranżacji!
Salon połączony z kuchnią to coraz modniejsze rozwiązanie. Niegdyś decydowaliśmy się na nie powodowani przede wszystkim koniecznością, dziś jednak sami zastanawiamy się nad wyburzeniem ścian, aby tylko cieszyć się takim rozwiązaniem. Co zatem powinniśmy wiedzieć na jego temat?
-
Jak pracować w domu zdrowo i efektywnie?
W ostatnich latach praca zdalna, wykonywana w domu, staje się coraz popularniejsza. W niektórych branżach (np. IT) taka możliwość bywa wręcz kluczowym czynnikiem, który decyduje o przyjęciu posady. Aby jednak praca we własnym domu nie stała się pułapką na zdrowie i efektywność, warto przestrzegać kilku reguł.
Grażyna
Jak pracować w domu zdrowo i efektywnie? 2017-12-06 09:45:28 2017-12-06 09:45:14