Szlifierka do gipsu to urządzenie przydatne podczas budowy i remontu - za jej pomocą wyrównamy powierzchnię ścian i sufitów po nałożeniu gipsu. Kupując szlifierkę, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, takich jak moc urządzenia, jego zasięg, trwałość oraz możliwość odsysania pyłów powstałych podczas pracy.
Jak działa szlifierka do gipsu?
Szlifierka do gipsu to urządzenie służące do wyrównywania powierzchni pokrytych gipsem. Przydatna jest zwłaszcza podczas budowy, kiedy to zachodzi konieczność wyszlifowania dużych powierzchni. Sprawdzi się także podczas remontu dużych pomieszczeń. Dzięki niej unikniemy pracochłonnego i uciążliwego ręcznego szlifowania ścian oraz sufitów. Szlifierka do gipsu składa się z głowicy umieszczonej na wysięgniku oraz mechanizmu napędzającego. Silnik zazwyczaj znajduje się przy korpusie maszyny, choć na rynku znajdziemy też modele z silnikiem umieszczonym przy tarczy pracującej. Innym rozwiązaniem jest mocowanie silnika do paska, co sprawia, że część pracująca jest lżejsza. Ważnym elementem szlifierki jest system odsysania, odprowadzający powstały podczas pracy pył do specjalnego worka.
Moc to jeden z najważniejszych parametrów szlifierki
Jedną z najważniejszych cech szlifierki do gipsu jest jej moc. Od tego parametru zależą możliwości urządzenia. Jeśli wybierzemy szlifierkę o zbyt małej mocy, nie będziemy mogli pracować nią odpowiednio długo. Profesjonalne urządzenia dysponują mocą 800-900 W - dzięki temu mogą być stosowane często i długotrwale, bez ryzyka awarii. Tańsze szlifierki o mocy 600 W będą pracowały równie skutecznie, ponieważ gips nie jest twardym materiałem. Mniejsza będzie jednak ich żywotność.
System odsysania pyłu decyduje o komforcie pracy szlifierką do gipsu
Pył powstający podczas szlifowania gipsu to najbardziej uciążliwy element pracy. Dlatego też szlifierka do gipsu obowiązkowo musi posiadać system odsysania pyłu. Warto wybrać model zaopatrzony w worek takiej wielkości, by nie utrudniał on pracy. Zbyt mały worek będzie wymagał częstych przerw, zbyt duży będzie ciężki. Odsysanie pyłu jest niezwykle ważne ze względu na komfort pracy i zdrowie osoby pracującej przy szlifowaniu. Ponadto pył unoszący się w powietrzu mógłby szkodzić maszynom znajdującym się na budowie. Trudne byłoby także jego usunięcie po ukończonej pracy.
pl.pinterest.com
Duży zasięg szlifierki to więcej możliwości
Szlifierki do gipsu wyposażone są w teleskopowe wysięgniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu praca staje się łatwiejsza. Szlifowanie sufitów oraz górnych partii ścian nie wymaga stawiania rusztowań ani korzystania z drabiny.
Od czego zależy trwałość szlifierki do gipsu?
Trwałość szlifierki do gipsu zależy nie tylko od jej mocy, ale także od zabezpieczenia silnika przed zapyleniem. Warto jednak pamiętać, że nawet najlepiej zabezpieczony silnik może ulec awarii, jeśli nie będziemy pamiętali o odprowadzaniu pyłu za pomocą odkurzacza.
Wybierając szlifierkę do gipsu, warto zwrócić uwagę na jej moc, lokalizację silnika, system odsysania pyłu oraz zasięg.
pl.pinterest.com
Podobne artykuły:
-
Domy jednorodzinne w Gdyni i Gdańsku
Zakup domu w dużym mieście lub jego okolicach nie należy do zadań łatwych. Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie będzie żyło się komfortowo, jest na swój sposób ograniczone. Dlatego dobrze jest korzystać z pomocy specjalistów, takich jak choćby profesjonalnych deweloperów, którzy od lat realizują różnorodne inwestycje w nowe nieruchomości. Jednym z nich jest bez wątpienia firma Inpro.
-
Dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe?
Wiele osób długo zastanawia się nad zmianą starych okien dachowych na nowe. Jest to kosztowna inwestycja, która wymaga pewnego zaangażowania w cały proces. Ilość korzyści przemawiająca za podjęciem tego kroku sprawia jednak, że coraz więcej właścicieli domów decyduje się na słuszną zmianę. Oto najważniejsze argumenty, dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe.
-
Projekty budynków gospodarczych MURATORA – czy może być nowocześnie?
Każdy właściciel domu z ogrodem zdaje sobie sprawę z konieczności posiadania odpowiedniego miejsca do przechowywania narzędzi czy kosiarek. Jednocześnie, nie wszystkie budynki mieszkalne posiadają garaż czy piwnicę, w których możliwe byłoby magazynowanie niezbędnych sprzętów. W takim przypadku warto zdecydować się na wzniesienie budynku gospodarczego. W ofercie Muratora znajdziemy projekty nowoczesnych i estetycznych obiektów, które będą dobrze komponować się z bryłą domu, a zarazem zapewnią nam niezbędną przestrzeń do przechowywania łopat, grabi czy traktora koszącego.
-
Kiedy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?
Ubezpieczenie domu lub mieszkania z reguły jest dobrowolne i wynika z przezorności lub chęci zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Są jednak takie sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do wykupienia polisy mieszkaniowej. Warto dowiedzieć się, kiedy ma to miejsce i jaki zakres ochrony będzie optymalnym rozwiązaniem.
Grażyna
Kiedy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe? 2019-09-17 09:21:07 2019-09-16 09:13:51