Planując wyposażenie kuchni w nowe meble, musimy zastanowić się jaki układ zabudowy będzie najlepszy. Są pewne zasady, których warto się trzymać niezależnie od tego, czy zabudowa będzie w wyłącznie jednym rzędzie, czy może będzie zajmowała przestrzeń na dwóch ścianach.

Iriana Shiyan @ fotolia.com
W kuchni spędzamy niemało czasu, nie tylko gotując, ale także myjąc produkty, krojąc czy sprzątając. Aby nasza praca w kuchni była komfortowa musimy wybrać ergonomiczny układ zabudowy kuchni. Kuchnia ma być nie tylko ładna, ale i ustawiona z głową, ponieważ to właśnie przełoży się na wygodę codziennego funkcjonowania domowników. Jak to wygląda w praktyce?
Najpierw ustawiamy lodówkę, jednak zanim zakupy znajdą się w lodówce, potrzebujemy miejsca na ich wypakowanie, dlatego obok lodówki potrzebny jest blat, najlepiej na przynajmniej 40 cm.
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Kolejno ustawiamy zlew, a pod zlewem kosz na śmieci. Następny w kolejności ergonomicznej jest główny blat roboczy, na którym przygotowujemy dania przed wrzuceniem ich do garnka czy na patelnię. Najlepiej jeśli będzie miał od 60 do 120 cm długości, przy czym oczywiście im dłuższy tym lepiej.
Na końcu układu może znaleźć się blat pomocniczy na około 40 cm, na którym będziemy mogli ustawić już gotowe potrawy do podania.
Iriana Shiyan @ fotolia.com
Podobne artykuły:
-
Jak urządzić kuchnię połączoną z jadalnią? Praktycznie podpowiadamy!
Kuchnia połączona z jadalnia sprawia wiele problemów przy jej urządzaniu. Idziemy z pomocą i podpowiadamy jak możecie ją zaaranżować!
-
Płytkie czy głębokie smażenie? Wybierz odpowiednią metodę obróbki termicznej na patelni
Smażenie to technika, którą uwielbiamy. Może nie jest najzdrowsza, jednak przygotowywane tym sposobem jedzenie jest aromatyczne, chrupiące i smakowite — dlatego tak trudno jest zrezygnować ze spożywania smażonych posiłków. Warto wiedzieć, że smażyć można na różne sposoby, a dzięki użyciu mniejszej ilości tłuszczu sprawisz, że potrawy będą o wiele zdrowsze. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas smażenia!
-
Jak urządzić kuchnię w stylu retro? O tym nie zapomnij!
Kuchnia w stylu retro to wyjątkowy klimat pełen ciepła i przytulności, która sama nas zachęca do przygotowania słodkich wypieków z kolorową dekoracją. Kuchnia retro wydaje się radośniejsza od tych współczesnych. Czego nie może zabraknąć w kuchni w stylu retro?
-
3 rzeczy, o których musisz pamiętać projektując kuchnię marzeń
Bez względu na to, czy mieszkamy w bloku, czy w domu jednorodzinnym, nasza kuchnia może zmienić się w pomieszczenie z marzeń. Nie jest to przy tym wcale trudne zadanie, a projektem takiej kuchni możemy zająć się samodzielnie bez obaw o to, że będziemy zmuszeni do wydania dużych pieniędzy.
Grażyna
3 rzeczy, o których musisz pamiętać projektując kuchnię marzeń 2017-09-15 08:00:15 2017-09-13 09:02:28