Sezon grzewczy jest okresem, który dla wielu osób wiąże się ze znacznym wzrostem wydatków. Często pozostaje nam do wyboru obniżyć temperaturę w pomieszczeniach albo pogodzić się z wysokimi rachunkami. Istnieje także trzecia możliwość – skorzystanie z nowoczesnych technologii, które łączą w sobie ciepło, komfort użytkowania oraz możliwość obniżenia zużycia energii.

Na rynku są obecnie dostępne urządzenia hybrydowe, które łączą w sobie dwa niezależne systemy grzewcze. Producent założył, że każdy z nich będzie uruchomiany wtedy, kiedy jego działanie jest najbardziej efektywne. Tak właśnie powstały energooszczędne grzejniki Klima, które wykorzystują ogrzewanie konwekcyjne oraz ogrzewanie podczerwienią.
Jak dokładnie działają grzejniki hybrydowe Klima?
Każdy system grzewczy ma inny sposób działania i cechuje się odmiennym zużyciem energii. Każdy z nich ma też swoje wady i zalety. Producent zdecydował się połączyć ich pracę w taki sposób, by całe urządzenie było możliwie najbardziej wydajne i energooszczędne. Oznacza to, że każdy system załącza się wtedy, kiedy działa najefektywniej.
Przejdźmy do konkretów:
Zadaniem zastosowanego w urządzeniu ogrzewania konwekcyjnego jest podniesienie temperatury do wysokości ustalonej przez użytkownika. Konwekcja gwarantuje możliwość szybkiego ogrzania wnętrza, co nie jest bez znaczenia w przypadku pomieszczeń wychłodzonych na skutek nagłych spadków temperatur albo naszej długiej nieobecności w domu.
Kiedy ogrzewanie konwekcyjne ogrzeje wnętrze do odpowiedniej temperatury, zostaje odłączone. Wtedy pracuje jedynie ogrzewanie podczerwienią, którego zadaniem jest utrzymanie temperatury na stałym poziomie przy jednoczesnym niskim zużyciu energii. Pobór mocy wynosi tu od 80 do 300 W. Wartość zależy od modelu urządzenia grzewczego. Ogrzewanie konwekcyjne zostanie ponownie uruchomione dopiero wtedy, kiedy zajdzie konieczność podniesienia temperatury, co może nastąpić na przykład przy przejściu z ogrzewania nocnego na dzienne albo przy wyższych spadkach temperatury na zewnątrz.
Warto zwrócić uwagę, że urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by priorytet stanowiło tu ogrzewanie podczerwienią. Cechuje je znacznie niższy pobór mocy, dzięki czemu możemy mówić o jego energooszczędnym działaniu. System ogrzewania podczerwienią radzi sobie doskonale i jest bardzo efektywny, jeśli zależy nam na utrzymaniu we wnętrzu stałej temperatury. Jego wada polega jednak na tym, że potrzebuje znacznie więcej czasu niż ogrzewanie konwekcyjne, jeśli chcielibyśmy zastosować je do podniesienia temperatury do określonego poziomu. Stąd producent zdecydował, że ogrzewanie podczerwienią będzie wspomagane ogrzewaniem konwekcyjnym tylko wtedy, gdy zajdzie konieczność podniesienia w pomieszczeniu temperatury. Dokładnie sposób działania urządzenia został opisany na stronie Econovli.pl.
Energooszczędne grzejniki Klima i ich liczne zalety
Użytkownicy hybrydowych grzejników Klima jako jedną z ich największych zalet podają energooszczędność. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne atuty, które w decydujący sposób wpływają na wygodę użytkowania. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o termostacie. Ten został zaprojektowany specjalnie dla grzejników Klima. Wbudowany w urządzenie wykazuje się dużą precyzją i reagując na warunki panujące w pomieszczeniu, włącza albo wyłącza konkretny system grzewczy. Zatem termostat, po ustawieniu na urządzeniu pożądanej temperatury, będzie sterował wspomnianymi wyżej systemami grzewczymi w taki sposób, by przy możliwie najniższym zużyciu energii możliwie najszybciej ogrzać do niej pomieszczenie.
Grzejniki Klima zostały wyposażone w wyświetlacz LCD. Sterowanie nimi staje się dzięki temu wygodne i intuicyjne. Zaletą jest również możliwość kontroli zużycia energii na podstawie dostarczanego przez urządzenie odczytu. Dane pochodzą z ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni. Warto zwrócić uwagę na możliwość zdalnego sterowania urządzeniem poprzez włącznik GSM albo zewnętrzną czasówkę.
Dużą zaletą urządzenia jest możliwość automatycznej regulacji temperatury, w momencie, gdy wbudowany czujnik ruchu wykryje w pomieszczeniu czyjąś obecność. Grzejnik posiada też czujnik otwartego okna. Dzięki niemu, jeśli okno w pomieszczeniu pozostanie otwarte, urządzenie może przejść automatycznie w tryb przeciwzamrożeniowy. Zapobiega to niepotrzebnym stratom ciepła.
Za zastosowaniem energooszczędnych grzejników Klima przemawiają ich liczne zalety. Możliwość zdalnego sterowania, programowania oraz liczne funkcje, które mają na celu ograniczenie strat ciepła, wpływają na komfort użytkowania wnętrza i przekonują wielu użytkowników.
Podobne artykuły:
-
Planujesz zakup nowego mieszkania w Katowicach? Sprawdź, jak wybrać dobrze i nie przepłacić
Własne mieszkanie przestało już być traktowane w kategoriach luksusu, choć jego zakup nadal wiąże się z olbrzymim wysiłkiem finansowym. Nabywcy, zwłaszcza posiłkujący się kredytem hipotecznym, chcą więc mieć pewność, że decydując się na konkretną nieruchomość dokonali dobrego wyboru, którego nie będą za chwilę żałować. W samych Katowicach powstaje obecnie wiele nowych mieszkań, dlatego potencjalni nabywcy mają ciężki orzech do zgryzienia. Podpowiadamy, jak dobrze wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, by z jednej strony nie przepłacić, a z drugiej nie mieć z nim później żadnych problemów.
-
Jak sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?
Czy samodzielnie jesteśmy sobie w stanie poradzić ze sprzedażą nieruchomości? Wiele osób próbuje, ale szczególnie może to być kłopotliwe, jeżeli w grę wchodzi współwłasność. Sprawa może być jeszcze bardziej złożona, jeżeli chcemy zbyć dom albo mieszkanie bez zgody współwłaściciela. Część z nas będzie wówczas natrafiać na bardzo duże problemy formalne. Konsumenci niejednokrotnie nie mają rozeznania w przepisach. W grę będą przecież wchodziły konkretne artykuły prawne i ustawy. Okazuje się jednak, że wówczas współwłasność możemy sprzedać, ale najlepszą opcją będzie wtedy skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Takie firmy, które realizują skup nieruchomości, mogą nam rzeczywiście pomóc i to bardzo
-
Ubezpieczenie wyposażenia - ochrona mebli i sprzętu w praktyce
Z polisy mieszkaniowej można chronić nie tylko mury i elementy stałe, ale również wyposażenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres ochrony mienia ruchomego, który można dopasować do indywidualnych potrzeb.
-
Jak dobrać kinkiety?
Kinkiety to lampy ścienne, które są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz urządzonych w różnym klimacie, niezależnie od ich przeznaczenia. Charakteryzują się one specyficznym kloszem, który rozprasza światło, dzięki czemu wprowadza do wnętrza niepowtarzalny nastrój. Jest to rodzaj oświetlenia wieszany na ścianie. Dlatego zazwyczaj kinkiety nie są umieszczane w centralnym punkcie wnętrza i nie stanowią jego głównego elementu oświetlającego. Lampy te powinny być dopasowane nie tylko do stylu aranżacji wnętrza, ale również jego przeznaczenia. Jak więc dobrać kinkiety? Podpowiadamy.
Grażyna
Jak dobrać kinkiety? 2024-07-12 14:53:36 2024-07-12 14:53:29