Chroniąca przed promieniami UV siatka cieniująca to świetny wybór na balkon i taras, do sadu oraz ogrodu. Aby dobrze pełniła swoją funkcję, konieczny jest jej prawidłowy montaż. Trzeba podkreślić, że nie jest to skomplikowane. O czym należy przy tym pamiętać?

Wybór właściwego produktu
Pierwszym krokiem do montażu siatki cieniującej jest znalezienie odpowiedniego modelu. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem i u niego złożyć swoje zamówienie. To pozwoli na zakup siatki cieniującej mającej dowolną szerokość i długość.
Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego decydowania o pozostałych istotnych parametrach. Należą do nich:
- gęstość siatki,
- kolor,
- wielkość oczek.
Można mieć wtedy pewność, że siatka cieniująca będzie idealnie dopasowana. W jaki sposób ją zamontować? Oto praktyczne wskazówki.
Siatka cieniująca a odpowiednie akcesoria do mocowania
To ważne, żeby siatka cieniująca była przymocowana solidnie. Wtedy pozostanie na swoim miejscu niezależnie od warunków atmosferycznych – a szczególnie przy porywistym wietrze. Jak to zrobić? Należy dobrze dopasować akcesoria mocujące.
Popularne są tradycyjne opaski zaciskowe. Dostępne są też inne elementy, do których zalicza się:
- sznurki,
- druciki,
- linki polietylenowe.
Oczywiście wybranych akcesoriów musi być dostatecznie dużo, aby zamontować siatkę cieniującą na całej długości.
Jak zamocować siatkę cieniującą – najszybszy sposób
Czy można przymocować siatkę cieniującą solidnie, a jednocześnie szybko? Okazuje się, że tak. Wystarczy przewlec opaski zaciskowe, linki lub inne akcesoria przez oczka montażowe znajdujące się na brzegach siatki.
Stosując tę metodę, można z powodzeniem przymocować osłonę do dowolnej powierzchni. To nie tylko barierki na balkonie czy tarasie, ale też płot czy stelaż umieszczony nad grządkami z uprawami.
Mocowanie siatki cieniującej – dokładność
W czasie montowania siatki cieniującej należy zachować dokładność. Tylko wtedy można mieć pewność, że została zamocowana poprawnie, a więc solidnie. Każdą opaskę, linkę bądź sznurek trzeba starannie zacisnąć.
Dlaczego to takie istotne? Brak „luzów” w mocowaniu siatki cieniującej daje pewność, że pozostanie na swoim miejscu nawet w trakcie silnych porywów wiatru i nie ulegnie zniszczeniu.
Czy można zamontować siatkę cieniującą samodzielnie?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojedynkę zamocować siatkę cieniującą. Wszystko ze względu na to, że nie jest to bardzo skomplikowane zadanie. Jednak dla ułatwienia warto zaangażować do pracy dodatkową osobę. Dzięki temu można z łatwością odpowiednio napiąć siatkę.
Taka pomoc przyda się zwłaszcza w przypadku montażu siatki na bardziej rozległym terenie. Im więcej osób, tym szybciej osłona znajdzie się na swoim miejscu.
Estetyczna i wytrzymała siatka cieniująca gwarantująca ochronę przed nadmiernym słońcem. Wybierz najwyższą jakość, sprawdź ofertę Symar!
Podobne artykuły:
-
Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?
Awaria systemu kanalizacyjnego to sytuacja, która może sparaliżować codzienne funkcjonowanie każdego domu, biura czy zakładu przemysłowego. W takich momentach niezbędna jest szybka i skuteczna interwencja pogotowia kanalizacyjnego, zapewniającego natychmiastową pomoc w przypadku nagłych problemów z kanalizacją. Na czym polega działalność pogotowia kanalizacyjnego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
-
Domy jednorodzinne w Gdyni i Gdańsku
Zakup domu w dużym mieście lub jego okolicach nie należy do zadań łatwych. Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie będzie żyło się komfortowo, jest na swój sposób ograniczone. Dlatego dobrze jest korzystać z pomocy specjalistów, takich jak choćby profesjonalnych deweloperów, którzy od lat realizują różnorodne inwestycje w nowe nieruchomości. Jednym z nich jest bez wątpienia firma Inpro.
-
Duży dom, a zatrudnienie pomocy domowej – jak ułatwić sprzątanie?
Na dużych przestrzeniach utrzymanie porządku może być trudne, dlatego warto rozważyć zatrudnienie pomocy domowej. Regularne wycieranie kurzy, odkurzanie i mycie podłóg zabierze bardzo dużo czasu. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które wspomogą dbanie o dom bez względu na jego wielkość.
-
Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła.
Wybór optymalnego źródła ogrzewania jest jedną z najważniejszych decyzji podczas budowy czy modernizacji domu. W istotny sposób może wpłynąć nawet na projekt budowlany. Inaczej będzie wyglądało przystosowanie domu przy ogrzewaniu pelletem czy ekogroszkiem, gdzie konieczna będzie duża kotłownia, inaczej przy ogrzewaniu elektrycznym, a jeszcze inaczej, gdy zdecydujemy się na pompę ciepła. Właśnie to ostatnie rozwiązanie zyskało w ostatnich latach dużą popularność. Różnorodność rozwiązań powoduje, że wybór najlepszego dla nas rozwiązania wcale nie jest prosty. Koszty związane z ogrzewaniem naszego domu zależą od powierzchni domu, wysokości pomieszczeń, bryły budynku, nasłonecznienia i innych czynników, które składają się na zapotrzebowanie cieplne budynku. Żeby pompa ciepła pracowała efektywnie i jak najszybciej się zwróciła, musi zostać odpowiednio dobrana nie tylko pod kątem zapotrzebowania cieplnego, ale również z uwzględnieniem źródła ciepła.
Grażyna
Powietrzne, gruntowe i wodne. Pomagamy wybrać pompę ciepła. 2021-08-19 10:07:24 2021-08-19 10:06:45