Chroniąca przed promieniami UV siatka cieniująca to świetny wybór na balkon i taras, do sadu oraz ogrodu. Aby dobrze pełniła swoją funkcję, konieczny jest jej prawidłowy montaż. Trzeba podkreślić, że nie jest to skomplikowane. O czym należy przy tym pamiętać?

Wybór właściwego produktu
Pierwszym krokiem do montażu siatki cieniującej jest znalezienie odpowiedniego modelu. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem i u niego złożyć swoje zamówienie. To pozwoli na zakup siatki cieniującej mającej dowolną szerokość i długość.
Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego decydowania o pozostałych istotnych parametrach. Należą do nich:
- gęstość siatki,
- kolor,
- wielkość oczek.
Można mieć wtedy pewność, że siatka cieniująca będzie idealnie dopasowana. W jaki sposób ją zamontować? Oto praktyczne wskazówki.
Siatka cieniująca a odpowiednie akcesoria do mocowania
To ważne, żeby siatka cieniująca była przymocowana solidnie. Wtedy pozostanie na swoim miejscu niezależnie od warunków atmosferycznych – a szczególnie przy porywistym wietrze. Jak to zrobić? Należy dobrze dopasować akcesoria mocujące.
Popularne są tradycyjne opaski zaciskowe. Dostępne są też inne elementy, do których zalicza się:
- sznurki,
- druciki,
- linki polietylenowe.
Oczywiście wybranych akcesoriów musi być dostatecznie dużo, aby zamontować siatkę cieniującą na całej długości.
Jak zamocować siatkę cieniującą – najszybszy sposób
Czy można przymocować siatkę cieniującą solidnie, a jednocześnie szybko? Okazuje się, że tak. Wystarczy przewlec opaski zaciskowe, linki lub inne akcesoria przez oczka montażowe znajdujące się na brzegach siatki.
Stosując tę metodę, można z powodzeniem przymocować osłonę do dowolnej powierzchni. To nie tylko barierki na balkonie czy tarasie, ale też płot czy stelaż umieszczony nad grządkami z uprawami.
Mocowanie siatki cieniującej – dokładność
W czasie montowania siatki cieniującej należy zachować dokładność. Tylko wtedy można mieć pewność, że została zamocowana poprawnie, a więc solidnie. Każdą opaskę, linkę bądź sznurek trzeba starannie zacisnąć.
Dlaczego to takie istotne? Brak „luzów” w mocowaniu siatki cieniującej daje pewność, że pozostanie na swoim miejscu nawet w trakcie silnych porywów wiatru i nie ulegnie zniszczeniu.
Czy można zamontować siatkę cieniującą samodzielnie?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojedynkę zamocować siatkę cieniującą. Wszystko ze względu na to, że nie jest to bardzo skomplikowane zadanie. Jednak dla ułatwienia warto zaangażować do pracy dodatkową osobę. Dzięki temu można z łatwością odpowiednio napiąć siatkę.
Taka pomoc przyda się zwłaszcza w przypadku montażu siatki na bardziej rozległym terenie. Im więcej osób, tym szybciej osłona znajdzie się na swoim miejscu.
Estetyczna i wytrzymała siatka cieniująca gwarantująca ochronę przed nadmiernym słońcem. Wybierz najwyższą jakość, sprawdź ofertę Symar!
Podobne artykuły:
-
Kiedy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?
Ubezpieczenie domu lub mieszkania z reguły jest dobrowolne i wynika z przezorności lub chęci zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Są jednak takie sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do wykupienia polisy mieszkaniowej. Warto dowiedzieć się, kiedy ma to miejsce i jaki zakres ochrony będzie optymalnym rozwiązaniem.
-
Jak dobrać kinkiety?
Kinkiety to lampy ścienne, które są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz urządzonych w różnym klimacie, niezależnie od ich przeznaczenia. Charakteryzują się one specyficznym kloszem, który rozprasza światło, dzięki czemu wprowadza do wnętrza niepowtarzalny nastrój. Jest to rodzaj oświetlenia wieszany na ścianie. Dlatego zazwyczaj kinkiety nie są umieszczane w centralnym punkcie wnętrza i nie stanowią jego głównego elementu oświetlającego. Lampy te powinny być dopasowane nie tylko do stylu aranżacji wnętrza, ale również jego przeznaczenia. Jak więc dobrać kinkiety? Podpowiadamy.
-
Projekty domów parterowych - jak dokonać właściwego wyboru?
Marzysz o domu parterowym i zastanawiasz się jaki projekt wybrać? To z pewnością jedna z najważniejszych decyzji w całym procesie budowy, od której wszystko się zaczyna i wiele zależy, dlatego podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
-
Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie przynosi korzyści?
Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.
Grażyna
Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie przynosi korzyści? 2021-01-06 11:28:35 2021-01-06 11:27:39