Chroniąca przed promieniami UV siatka cieniująca to świetny wybór na balkon i taras, do sadu oraz ogrodu. Aby dobrze pełniła swoją funkcję, konieczny jest jej prawidłowy montaż. Trzeba podkreślić, że nie jest to skomplikowane. O czym należy przy tym pamiętać?
Wybór właściwego produktu
Pierwszym krokiem do montażu siatki cieniującej jest znalezienie odpowiedniego modelu. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem i u niego złożyć swoje zamówienie. To pozwoli na zakup siatki cieniującej mającej dowolną szerokość i długość.
Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego decydowania o pozostałych istotnych parametrach. Należą do nich:
- gęstość siatki,
- kolor,
- wielkość oczek.
Można mieć wtedy pewność, że siatka cieniująca będzie idealnie dopasowana. W jaki sposób ją zamontować? Oto praktyczne wskazówki.
Siatka cieniująca a odpowiednie akcesoria do mocowania
To ważne, żeby siatka cieniująca była przymocowana solidnie. Wtedy pozostanie na swoim miejscu niezależnie od warunków atmosferycznych – a szczególnie przy porywistym wietrze. Jak to zrobić? Należy dobrze dopasować akcesoria mocujące.
Popularne są tradycyjne opaski zaciskowe. Dostępne są też inne elementy, do których zalicza się:
- sznurki,
- druciki,
- linki polietylenowe.
Oczywiście wybranych akcesoriów musi być dostatecznie dużo, aby zamontować siatkę cieniującą na całej długości.
Jak zamocować siatkę cieniującą – najszybszy sposób
Czy można przymocować siatkę cieniującą solidnie, a jednocześnie szybko? Okazuje się, że tak. Wystarczy przewlec opaski zaciskowe, linki lub inne akcesoria przez oczka montażowe znajdujące się na brzegach siatki.
Stosując tę metodę, można z powodzeniem przymocować osłonę do dowolnej powierzchni. To nie tylko barierki na balkonie czy tarasie, ale też płot czy stelaż umieszczony nad grządkami z uprawami.
Mocowanie siatki cieniującej – dokładność
W czasie montowania siatki cieniującej należy zachować dokładność. Tylko wtedy można mieć pewność, że została zamocowana poprawnie, a więc solidnie. Każdą opaskę, linkę bądź sznurek trzeba starannie zacisnąć.
Dlaczego to takie istotne? Brak „luzów” w mocowaniu siatki cieniującej daje pewność, że pozostanie na swoim miejscu nawet w trakcie silnych porywów wiatru i nie ulegnie zniszczeniu.
Czy można zamontować siatkę cieniującą samodzielnie?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pojedynkę zamocować siatkę cieniującą. Wszystko ze względu na to, że nie jest to bardzo skomplikowane zadanie. Jednak dla ułatwienia warto zaangażować do pracy dodatkową osobę. Dzięki temu można z łatwością odpowiednio napiąć siatkę.
Taka pomoc przyda się zwłaszcza w przypadku montażu siatki na bardziej rozległym terenie. Im więcej osób, tym szybciej osłona znajdzie się na swoim miejscu.
Estetyczna i wytrzymała siatka cieniująca gwarantująca ochronę przed nadmiernym słońcem. Wybierz najwyższą jakość, sprawdź ofertę Symar!
Podobne artykuły:
-
Twój kot lubi uciekać? Załóż siatkę na balkon
Każdy, kto ma zwierzęta domowe wie, jak psotne bywają. Wystarczy zostawić uchylone drzwi na balkon, a mogą narobić szkód w roślinach, które tam stoją, czy przecisnąć się przez balustradę. Szczególnie sprytne są koty, które lubią uciekać. Teren balkonu to dla nich atrakcyjna lokalizacja, z której szybko mogą zniknąć, jeśli nie zabezpieczysz go odpowiednio. Nie ryzykuj, siatka ochronna dla kota powstrzyma uciekiniera.
-
Tani remont mieszkania - na co warto zwrócić uwagę?
Niezależnie od wielkości naszego budżetu, dobrze jest odpowiednio się przygotować przed przeprowadzeniem renowacji. Samodzielnie jesteśmy w stanie w miarę szybko przeprowadzić tani remont mieszkania. O czym jednak warto pamiętać w trakcie remontu?
-
Duży dom, a zatrudnienie pomocy domowej – jak ułatwić sprzątanie?
Na dużych przestrzeniach utrzymanie porządku może być trudne, dlatego warto rozważyć zatrudnienie pomocy domowej. Regularne wycieranie kurzy, odkurzanie i mycie podłóg zabierze bardzo dużo czasu. Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które wspomogą dbanie o dom bez względu na jego wielkość.
-
Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie przynosi korzyści?
Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.
Grażyna
Ogrzewanie domu gazem płynnym – jakie przynosi korzyści? 2021-01-06 11:28:35 2021-01-06 11:27:39