Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.

Łatwa instalacja i wygodna obsługa
Instalację na gaz płynny można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o pojemność zbiornika. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce przeważnie wystarcza zbiornik o pojemności 2700 l. Montaż instalacji nie wymaga przeprowadzania bardzo skomplikowanych i kosztownych czynności, a zajmuje się tym dostawca gazu, np. firma Amerigas. Instalacja musi być poddawana systematycznym przeglądom. Rola użytkownika sprowadza się na dobrą sprawę jedynie do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego.
Jeden zbiornik – wiele zastosowań
Kompleksowe zastosowanie to kolejna zaleta, jaką posiada ogrzewanie gazem płynnym. Zawartość jednego zbiornika służy nie tylko do ogrzewania domu, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill. Warto nadmienić, że gaz płynny jest też używany jako paliwo do agregatów prądotwórczych.
Czysto i ekologicznie
Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na wdrażanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Ogrzewanie domu gazem płynnym pozostaje w zgodzie z proekologicznymi trendami, ponieważ spala się on prawie w stu procentach. W procesie tym nie powstają szkodliwe substancje zanieczyszczające atmosferę. Gaz płynny jest poza tym czysty, nie ma więc problemu z brudzącym pyłem. Dzięki temu kocioł grzewczy łatwiej jest utrzymać w należytym stanie.
Wydajnie i oszczędnie
Gaz płynny odznacza się kalorycznością parokrotnie wyższą w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi, np. węglem. Oznacza to dokładnie tyle, że zawartość zbiornika wystarcza na dłużej – napełnia się go zwykle 2 razy w ciągu roku. Wydajność gazu przekłada się na oszczędności – na ogrzewanie przeznacza się mniej pieniędzy
Podobne artykuły:
-
Projekt domu – jak wybrać, by nie żałować
Parterowy, piętrowy, a może z użytkowym poddaszem? Z dachem płaskim czy spadzistym? Klasyczny, nowoczesny czy nawiązujący architektonicznie do śródziemnomorskich willi? Z garażem czy bez? Pytań, na jakie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy już na etapie wyboru projektu domu jest mnóstwo! Pewne jest jedno – każdą z tych kwestii należy bardzo dokładnie przemyśleć. Dla zdecydowanej większości osób drugiego podejścia do budowy domu nie ma.
-
Twój kot lubi uciekać? Załóż siatkę na balkon
Każdy, kto ma zwierzęta domowe wie, jak psotne bywają. Wystarczy zostawić uchylone drzwi na balkon, a mogą narobić szkód w roślinach, które tam stoją, czy przecisnąć się przez balustradę. Szczególnie sprytne są koty, które lubią uciekać. Teren balkonu to dla nich atrakcyjna lokalizacja, z której szybko mogą zniknąć, jeśli nie zabezpieczysz go odpowiednio. Nie ryzykuj, siatka ochronna dla kota powstrzyma uciekiniera.
-
Ubezpieczenie wyposażenia - ochrona mebli i sprzętu w praktyce
Z polisy mieszkaniowej można chronić nie tylko mury i elementy stałe, ale również wyposażenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres ochrony mienia ruchomego, który można dopasować do indywidualnych potrzeb.
-
Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?
Awaria systemu kanalizacyjnego to sytuacja, która może sparaliżować codzienne funkcjonowanie każdego domu, biura czy zakładu przemysłowego. W takich momentach niezbędna jest szybka i skuteczna interwencja pogotowia kanalizacyjnego, zapewniającego natychmiastową pomoc w przypadku nagłych problemów z kanalizacją. Na czym polega działalność pogotowia kanalizacyjnego? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Grażyna
Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne? 2024-09-03 12:00:37 2024-09-03 12:00:22