Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.

Łatwa instalacja i wygodna obsługa
Instalację na gaz płynny można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o pojemność zbiornika. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce przeważnie wystarcza zbiornik o pojemności 2700 l. Montaż instalacji nie wymaga przeprowadzania bardzo skomplikowanych i kosztownych czynności, a zajmuje się tym dostawca gazu, np. firma Amerigas. Instalacja musi być poddawana systematycznym przeglądom. Rola użytkownika sprowadza się na dobrą sprawę jedynie do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego.
Jeden zbiornik – wiele zastosowań
Kompleksowe zastosowanie to kolejna zaleta, jaką posiada ogrzewanie gazem płynnym. Zawartość jednego zbiornika służy nie tylko do ogrzewania domu, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill. Warto nadmienić, że gaz płynny jest też używany jako paliwo do agregatów prądotwórczych.
Czysto i ekologicznie
Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na wdrażanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Ogrzewanie domu gazem płynnym pozostaje w zgodzie z proekologicznymi trendami, ponieważ spala się on prawie w stu procentach. W procesie tym nie powstają szkodliwe substancje zanieczyszczające atmosferę. Gaz płynny jest poza tym czysty, nie ma więc problemu z brudzącym pyłem. Dzięki temu kocioł grzewczy łatwiej jest utrzymać w należytym stanie.
Wydajnie i oszczędnie
Gaz płynny odznacza się kalorycznością parokrotnie wyższą w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi, np. węglem. Oznacza to dokładnie tyle, że zawartość zbiornika wystarcza na dłużej – napełnia się go zwykle 2 razy w ciągu roku. Wydajność gazu przekłada się na oszczędności – na ogrzewanie przeznacza się mniej pieniędzy
Podobne artykuły:
-
O jakich parametrach szlifierki do gipsu powinieneś wiedzieć?
Szlifierka do gipsu to urządzenie przydatne podczas budowy i remontu - za jej pomocą wyrównamy powierzchnię ścian i sufitów po nałożeniu gipsu. Kupując szlifierkę, warto zwrócić uwagę na kilka elementów, takich jak moc urządzenia, jego zasięg, trwałość oraz możliwość odsysania pyłów powstałych podczas pracy.
-
Dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe?
Wiele osób długo zastanawia się nad zmianą starych okien dachowych na nowe. Jest to kosztowna inwestycja, która wymaga pewnego zaangażowania w cały proces. Ilość korzyści przemawiająca za podjęciem tego kroku sprawia jednak, że coraz więcej właścicieli domów decyduje się na słuszną zmianę. Oto najważniejsze argumenty, dlaczego warto wymienić stare okna dachowe na nowe.
-
Wyposażenie mieszkania – 5 rzeczy, które musisz zrobić, zanim pójdziesz na zakupy
Wszyscy pragniemy, żeby nasze wnętrze było klimatyczne, funkcjonalne i wyjątkowe. Czasem jednak urządzanie mieszkania potrafi przysporzyć sporo stresu i nieprzewidzianych kłopotów. Żeby tego uniknąć, sprawdź, co warto zrobić jeszcze przed udaniem się na zakupy.
-
Tani remont mieszkania - na co warto zwrócić uwagę?
Niezależnie od wielkości naszego budżetu, dobrze jest odpowiednio się przygotować przed przeprowadzeniem renowacji. Samodzielnie jesteśmy w stanie w miarę szybko przeprowadzić tani remont mieszkania. O czym jednak warto pamiętać w trakcie remontu?
Grażyna
Tani remont mieszkania - na co warto zwrócić uwagę? 2021-09-14 21:16:23 2021-09-14 21:15:58