Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.
Łatwa instalacja i wygodna obsługa
Instalację na gaz płynny można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o pojemność zbiornika. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce przeważnie wystarcza zbiornik o pojemności 2700 l. Montaż instalacji nie wymaga przeprowadzania bardzo skomplikowanych i kosztownych czynności, a zajmuje się tym dostawca gazu, np. firma Amerigas. Instalacja musi być poddawana systematycznym przeglądom. Rola użytkownika sprowadza się na dobrą sprawę jedynie do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego.
Jeden zbiornik – wiele zastosowań
Kompleksowe zastosowanie to kolejna zaleta, jaką posiada ogrzewanie gazem płynnym. Zawartość jednego zbiornika służy nie tylko do ogrzewania domu, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill. Warto nadmienić, że gaz płynny jest też używany jako paliwo do agregatów prądotwórczych.
Czysto i ekologicznie
Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na wdrażanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Ogrzewanie domu gazem płynnym pozostaje w zgodzie z proekologicznymi trendami, ponieważ spala się on prawie w stu procentach. W procesie tym nie powstają szkodliwe substancje zanieczyszczające atmosferę. Gaz płynny jest poza tym czysty, nie ma więc problemu z brudzącym pyłem. Dzięki temu kocioł grzewczy łatwiej jest utrzymać w należytym stanie.
Wydajnie i oszczędnie
Gaz płynny odznacza się kalorycznością parokrotnie wyższą w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi, np. węglem. Oznacza to dokładnie tyle, że zawartość zbiornika wystarcza na dłużej – napełnia się go zwykle 2 razy w ciągu roku. Wydajność gazu przekłada się na oszczędności – na ogrzewanie przeznacza się mniej pieniędzy
Podobne artykuły:
-
Jak dobrać kinkiety?
Kinkiety to lampy ścienne, które są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz urządzonych w różnym klimacie, niezależnie od ich przeznaczenia. Charakteryzują się one specyficznym kloszem, który rozprasza światło, dzięki czemu wprowadza do wnętrza niepowtarzalny nastrój. Jest to rodzaj oświetlenia wieszany na ścianie. Dlatego zazwyczaj kinkiety nie są umieszczane w centralnym punkcie wnętrza i nie stanowią jego głównego elementu oświetlającego. Lampy te powinny być dopasowane nie tylko do stylu aranżacji wnętrza, ale również jego przeznaczenia. Jak więc dobrać kinkiety? Podpowiadamy.
-
Jak prawidłowo zapakować przesyłkę przy użyciu folii stretch?
Gdy zlecasz transport przesyłki, czy to przez pocztę tradycyjną czy za pośrednictwem firm kurierskich, koncentrujesz się zazwyczaj nie na właściwym zabezpieczeniu paczki, ale na ustaleniach w kwestii odbioru, dostawy lub wyceny danej usługi.
-
Kiedy ubezpieczenie domu jest obowiązkowe?
Ubezpieczenie domu lub mieszkania z reguły jest dobrowolne i wynika z przezorności lub chęci zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. Są jednak takie sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni do wykupienia polisy mieszkaniowej. Warto dowiedzieć się, kiedy ma to miejsce i jaki zakres ochrony będzie optymalnym rozwiązaniem.
-
Domy jednorodzinne w Gdyni i Gdańsku
Zakup domu w dużym mieście lub jego okolicach nie należy do zadań łatwych. Znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie będzie żyło się komfortowo, jest na swój sposób ograniczone. Dlatego dobrze jest korzystać z pomocy specjalistów, takich jak choćby profesjonalnych deweloperów, którzy od lat realizują różnorodne inwestycje w nowe nieruchomości. Jednym z nich jest bez wątpienia firma Inpro.
Grażyna
Domy jednorodzinne w Gdyni i Gdańsku 2020-07-17 07:26:34 2020-07-17 07:25:54