Jak co roku w okresie zimowym w telewizji, prasie i w internecie można spotkać się z materiałami mówiącymi o zanieczyszczeniu naszego powietrza. Niestety, wielu Polaków wciąż pali w piecach czym popadnie, na przykład śmieciami czy najgorszej jakości węglem i mułem, co powoduje, że do powietrza dostają się ogromne ilości szkodliwych substancji – szacuje się, że powodują one śmierć nawet 44 tysięcy osób rocznie w Polsce!
Rakotwórcze mikropyły PM10, PM2,5 oraz benzo(a)piren mogą powodować astmę, obturacyjną chorobę płuc, rozedmę płuc i oskrzeli, alergie, a także prowadzą do nowotworów płuc i chorób krążenia. W Polsce normy bezpieczeństwa są notorycznie przekraczane – nawet w miejscowościach uzdrowiskowych pobierających do turystów opłaty klimatyczne.
Rozwiązaniem tak trudnej sytuacji jest przejście na inne źródła ogrzewania oraz zastosowanie lepszych pieców, które nie będą przyczyniały się do przedostawania się do powietrza dużej ilości szkodliwych środków. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na gaz, gdy poszukuje się metody na ogrzewanie w swoim domu – gaz jest czysty, przyjazny środowisku i zaliczany jest do najmniej zanieczyszczających źródeł energii. Jest nietoksyczny i ma bardzo niską emisję spalin w porównaniu do pozostałych paliw kopalnych. To spowodowało, że Komisja Europejska rekomenduje gaz LPG jako alternatywne źródło energii.
Aby korzystać z gazu do ogrzewania domu oraz do innych prac, na przykład do gotowania, nie trzeba jednak wcale podłączać się do sieci gazowej, co czasami nie jest możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem są zbiorniki LPG, które można obecnie zakupić lub wydzierżawić wraz z usługą systematycznego dostarczania gazu. To przyszłościowy wybór – wyjątkowa wygoda, ponieważ piece gazowe są bezobsługowe, a także korzyść dla środowiska naturalnego.
Podobne artykuły:
-
Projekt domu – jak wybrać, by nie żałować
Parterowy, piętrowy, a może z użytkowym poddaszem? Z dachem płaskim czy spadzistym? Klasyczny, nowoczesny czy nawiązujący architektonicznie do śródziemnomorskich willi? Z garażem czy bez? Pytań, na jakie muszą sobie odpowiedzieć inwestorzy już na etapie wyboru projektu domu jest mnóstwo! Pewne jest jedno – każdą z tych kwestii należy bardzo dokładnie przemyśleć. Dla zdecydowanej większości osób drugiego podejścia do budowy domu nie ma.
-
Jak sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?
Czy samodzielnie jesteśmy sobie w stanie poradzić ze sprzedażą nieruchomości? Wiele osób próbuje, ale szczególnie może to być kłopotliwe, jeżeli w grę wchodzi współwłasność. Sprawa może być jeszcze bardziej złożona, jeżeli chcemy zbyć dom albo mieszkanie bez zgody współwłaściciela. Część z nas będzie wówczas natrafiać na bardzo duże problemy formalne. Konsumenci niejednokrotnie nie mają rozeznania w przepisach. W grę będą przecież wchodziły konkretne artykuły prawne i ustawy. Okazuje się jednak, że wówczas współwłasność możemy sprzedać, ale najlepszą opcją będzie wtedy skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Takie firmy, które realizują skup nieruchomości, mogą nam rzeczywiście pomóc i to bardzo
-
Ubezpieczenie wyposażenia - ochrona mebli i sprzętu w praktyce
Z polisy mieszkaniowej można chronić nie tylko mury i elementy stałe, ale również wyposażenie. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroki zakres ochrony mienia ruchomego, który można dopasować do indywidualnych potrzeb.
-
Jak dobrać kinkiety?
Kinkiety to lampy ścienne, które są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz urządzonych w różnym klimacie, niezależnie od ich przeznaczenia. Charakteryzują się one specyficznym kloszem, który rozprasza światło, dzięki czemu wprowadza do wnętrza niepowtarzalny nastrój. Jest to rodzaj oświetlenia wieszany na ścianie. Dlatego zazwyczaj kinkiety nie są umieszczane w centralnym punkcie wnętrza i nie stanowią jego głównego elementu oświetlającego. Lampy te powinny być dopasowane nie tylko do stylu aranżacji wnętrza, ale również jego przeznaczenia. Jak więc dobrać kinkiety? Podpowiadamy.
Grażyna
Jak dobrać kinkiety? 2024-07-12 14:53:36 2024-07-12 14:53:29