Jak co roku w okresie zimowym w telewizji, prasie i w internecie można spotkać się z materiałami mówiącymi o zanieczyszczeniu naszego powietrza. Niestety, wielu Polaków wciąż pali w piecach czym popadnie, na przykład śmieciami czy najgorszej jakości węglem i mułem, co powoduje, że do powietrza dostają się ogromne ilości szkodliwych substancji – szacuje się, że powodują one śmierć nawet 44 tysięcy osób rocznie w Polsce!
Rakotwórcze mikropyły PM10, PM2,5 oraz benzo(a)piren mogą powodować astmę, obturacyjną chorobę płuc, rozedmę płuc i oskrzeli, alergie, a także prowadzą do nowotworów płuc i chorób krążenia. W Polsce normy bezpieczeństwa są notorycznie przekraczane – nawet w miejscowościach uzdrowiskowych pobierających do turystów opłaty klimatyczne.
Rozwiązaniem tak trudnej sytuacji jest przejście na inne źródła ogrzewania oraz zastosowanie lepszych pieców, które nie będą przyczyniały się do przedostawania się do powietrza dużej ilości szkodliwych środków. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na gaz, gdy poszukuje się metody na ogrzewanie w swoim domu – gaz jest czysty, przyjazny środowisku i zaliczany jest do najmniej zanieczyszczających źródeł energii. Jest nietoksyczny i ma bardzo niską emisję spalin w porównaniu do pozostałych paliw kopalnych. To spowodowało, że Komisja Europejska rekomenduje gaz LPG jako alternatywne źródło energii.
Aby korzystać z gazu do ogrzewania domu oraz do innych prac, na przykład do gotowania, nie trzeba jednak wcale podłączać się do sieci gazowej, co czasami nie jest możliwe. Alternatywnym rozwiązaniem są zbiorniki LPG, które można obecnie zakupić lub wydzierżawić wraz z usługą systematycznego dostarczania gazu. To przyszłościowy wybór – wyjątkowa wygoda, ponieważ piece gazowe są bezobsługowe, a także korzyść dla środowiska naturalnego.
Podobne artykuły:
-
W jaki sposób zbierać i wykorzystać wodę deszczową?
Deszczówka nie tylko jest darmowa, ale też pod niektórymi względami lepsza od wody wodociągowej. Jak można ją wykorzystać?
-
Jak wygodnie i niedrogo ogrzewać mieszkanie energią elektryczną?
Sezon grzewczy jest okresem, który dla wielu osób wiąże się ze znacznym wzrostem wydatków. Często pozostaje nam do wyboru obniżyć temperaturę w pomieszczeniach albo pogodzić się z wysokimi rachunkami. Istnieje także trzecia możliwość – skorzystanie z nowoczesnych technologii, które łączą w sobie ciepło, komfort użytkowania oraz możliwość obniżenia zużycia energii.
-
Projekty domów parterowych - jak dokonać właściwego wyboru?
Marzysz o domu parterowym i zastanawiasz się jaki projekt wybrać? To z pewnością jedna z najważniejszych decyzji w całym procesie budowy, od której wszystko się zaczyna i wiele zależy, dlatego podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę.
-
Jak sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?
Czy samodzielnie jesteśmy sobie w stanie poradzić ze sprzedażą nieruchomości? Wiele osób próbuje, ale szczególnie może to być kłopotliwe, jeżeli w grę wchodzi współwłasność. Sprawa może być jeszcze bardziej złożona, jeżeli chcemy zbyć dom albo mieszkanie bez zgody współwłaściciela. Część z nas będzie wówczas natrafiać na bardzo duże problemy formalne. Konsumenci niejednokrotnie nie mają rozeznania w przepisach. W grę będą przecież wchodziły konkretne artykuły prawne i ustawy. Okazuje się jednak, że wówczas współwłasność możemy sprzedać, ale najlepszą opcją będzie wtedy skorzystanie z usług doświadczonych specjalistów. Takie firmy, które realizują skup nieruchomości, mogą nam rzeczywiście pomóc i to bardzo
Grażyna
Jak sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela? 2022-03-25 11:16:03 2022-03-25 11:15:48