Utrzymywanie czystości w mieszkaniu, a zwłaszcza w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć (a więc w kuchni i łazience) jest niezwykle ważne - nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Wilgoć w parze z bakteriami to mieszanka bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia - grzyby i pleśnie mogą powodować silne alergie, a te, nieleczone, mogą prowadzić nawet do astmy. Dbasz o porządek w łazience? Pomyśl, czy aby na pewno podczas sprzątania myjesz również te miejsca!

Breadmaker @ shutterstock.com
Mniej oczywiste miejsca w łazience, które trzeba umyć
Jeśli mycie przez Ciebie łazienki ogranicza się do umycia podłóg, umywalki, wanny/brodzika oraz toalety, już przy następnym sprzątaniu musisz dodatkowo umyć:
Rury pod umywalką oraz umywalkę od spodu - często zapominamy o tych miejscach, ale wilgoć i osady z mydła zbierają się również tam. Myjąc umywalkę schyl się więc i dokładnie wyczyść ją od spodu, nie zapominając o rurach, a szczególnie ich łączeniach.
Photographee.eu @ shutterstock.com
Rurę odpływową za toaletą - jeśli nie jest zabudowana kafelkami, koniecznie pamiętaj o jej myciu. Musisz robić to tak samo często, jak często sprzątasz całą łazienkę. Osadza się na niej bowiem kurz i wilgoć, co daje doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów.
Kratkę wentylacyjną - wilgoć i brud osiadają także na niej. Jeśli więc do tej pory nie czyściłeś kratki, czym prędzej włącz tą czynność do obowiązków.
Sedes od spodu - myjąc toaletę, często skupiamy się wyłącznie na jej wnętrzu. Tymczasem trzeba pamiętać także o myciu i dezynfekowaniu klapy sedesowej od spodu - ma ona przecież codzienny kontakt z bakteriami znajdującymi się w muszli.
ShortPhotos @ shutterstock.com
Podobne artykuły:
-
Nieprzyjemne robaczki, które żyją w łazience, a Ty nawet o tym nie wiesz
Brud i wilgoć to doskonałe warunki dla rozwoju różnego rodzaju robaczków. Takie żyjątka są nie tylko obrzydliwe – przede wszystkim mogą gryźć i przenosić rozmaite choroby.
-
Podstawowe zasady urządzania małej łazienki
Mała łazienka to bardzo często duży problem. Jak urządzić mikroskopijną łazienkę w bloku, aby uniknąć wrażenia zagracenia i zyskać cenną przestrzeń, która zapewni relaks i wygodę?
-
Łazienka w stylu skandynawskim - jak urządzić?
Skandynawski styl od lat zyskuje coraz więcej fanów. Wyróżnia się prostą, niewymuszoną estetyką, która pozwala na funkcjonalne zaaranżowanie przestrzeni - także łazienki. Jak przełożyć skandynawskie reguły na wystrój łazienki?
-
10 pomysłów na łazienkę marzeń - idealna!
Idealnie wyglądające łazienki - przegląd aranżacji marzeń.
Grażyna
10 pomysłów na łazienkę marzeń - idealna! 2018-09-28 07:35:35 2018-09-25 13:36:29