Utrzymywanie czystości w mieszkaniu, a zwłaszcza w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć (a więc w kuchni i łazience) jest niezwykle ważne - nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Wilgoć w parze z bakteriami to mieszanka bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia - grzyby i pleśnie mogą powodować silne alergie, a te, nieleczone, mogą prowadzić nawet do astmy. Dbasz o porządek w łazience? Pomyśl, czy aby na pewno podczas sprzątania myjesz również te miejsca!

Breadmaker @ shutterstock.com
Mniej oczywiste miejsca w łazience, które trzeba umyć
Jeśli mycie przez Ciebie łazienki ogranicza się do umycia podłóg, umywalki, wanny/brodzika oraz toalety, już przy następnym sprzątaniu musisz dodatkowo umyć:
Rury pod umywalką oraz umywalkę od spodu - często zapominamy o tych miejscach, ale wilgoć i osady z mydła zbierają się również tam. Myjąc umywalkę schyl się więc i dokładnie wyczyść ją od spodu, nie zapominając o rurach, a szczególnie ich łączeniach.
Photographee.eu @ shutterstock.com
Rurę odpływową za toaletą - jeśli nie jest zabudowana kafelkami, koniecznie pamiętaj o jej myciu. Musisz robić to tak samo często, jak często sprzątasz całą łazienkę. Osadza się na niej bowiem kurz i wilgoć, co daje doskonałe warunki do rozwoju bakterii i grzybów.
Kratkę wentylacyjną - wilgoć i brud osiadają także na niej. Jeśli więc do tej pory nie czyściłeś kratki, czym prędzej włącz tą czynność do obowiązków.
Sedes od spodu - myjąc toaletę, często skupiamy się wyłącznie na jej wnętrzu. Tymczasem trzeba pamiętać także o myciu i dezynfekowaniu klapy sedesowej od spodu - ma ona przecież codzienny kontakt z bakteriami znajdującymi się w muszli.
ShortPhotos @ shutterstock.com
Podobne artykuły:
-
3 praktyczne porady, które pomogą Ci przygotować się do remontu łazienki
Remont to nieodłączny element związany z eksploatacją domu czy mieszkania. Naturalną koleją rzeczy jest, iż wszystkie elementy użytkowe zużywają się - wolniej lub szybciej. W końcu jednak nadchodzi ten moment, w którym usterek jest zbyt wiele na to, by można naprawiać je pojedynczo. Jednak nie tylko awarie sprawiają, że remont staje się konieczny - czasem pomieszczenia trzeba przystosować do nowych potrzeb, bądź też zupełnie zmienić ich aranżację ze względów estetycznych. Remont zawsze wiąże się ze sporymi utrudnieniami w codziennym życiu, a zwłaszcza wówczas, gdy dotyczy łazienki bądź kuchni, a więc pomieszczeń, w których korzystamy z wody i dbamy o higienę ciała. Jak przygotować się do remontu łazienki, by sprawić sobie jak najmniej utrudnień i nie przeciągać prac w czasie?
-
10 pomysłów na piękną łazienkę - genialne wnętrza
Genialne i stylowe propozycje na łazienki - pokochasz je!
-
O tych rzeczach musisz pamiętać, chcąc urządzić nowoczesną łazienkę
Urządzanie wnętrza to zawsze trudne zadanie - prace trzeba zaplanować na każdym etapie bardzo szczegółowo. Kluczem do sukcesu jest przemyślany projekt poszczególnych pomieszczeń. Chcesz, by Twoja łazienka oferowała więcej, niż tylko możliwość umycia się? Sprawdź, jak urządzić nowoczesną łazienkę!
-
Łazienka na nowo - 3 sposoby na metamorfozę
Metamorfoza łazienki niskim kosztem, bez kapitalnego remontu i kucia płytek? Czasami wystarczy przemyślana zmiana kolorów - z zastosowaniem designerskich trików i dobrej jakości farb. Poznaj nasze 3 sposoby na łatwą, lecz efektowną przemianę!
Grażyna
Łazienka na nowo - 3 sposoby na metamorfozę 2019-08-29 15:05:21 2019-08-29 15:01:11