Żeby urządzić sypialnię na skandynawską modłę, należy trzymać się pewnych określonych reguł. Aranżacja powinna łączyć w sobie prostotę i funkcjonalność, co pomogą Ci osiągnąć stosowne barwy, materiały i oświetlenie. Dowiedz się, jak nadać swojej sypialni skandynawskiego charakteru!

jacek_kadaj @ depositphotos.com
1. Stonowana paleta barw
W skandynawskim wnętrzu powinny rządzić jasne, naturalne barwy, a w szczególności biel, odcienie szarości i beżu. Dobrze jest łączyć te kolory ze sobą – wtedy śnieżna, kojąca biel zyskuje na wyrazistości.
2. Naturalne materiały
A przede wszystkim drewno, drewno i jeszcze raz drewno! Doskonałym pomysłem jest zamówienie do sypialni drewnianej, pomalowanej na biało podłogi. Jasne kolory warto jednak przełamać ciemniejszymi akcentami. Takimi detalami w barwie naturalnego drewna mogą być półki, szafki nocne czy ramiona lampek nocnych.
PlusONE @ shutterstock.com
3. Markowe inspiracje
Marzysz o skandynawskiej sypialni? Poszukaj inspiracji w ofercie tamtejszych marek! Takie firmy jak IKEA czy DUKA pochodzą właśnie z dalekiej północy. W ich katalogach odnajdziesz całe mnóstwo stylowych produktów i niebanalnych rozwiązań.
4. Małżeńskie łoże
Zainwestuj w duże łóżko, które ozdobisz później jasnymi poduszkami i narzutą w jednolitym kolorze. Po obu stronach centralnego mebla ustaw nocne szafki, a na nich – ciepło świecące lampki. Równie dobrze sprawdzają się lampy na rozsuwanych ramionach. Przy łóżku ustaw także dwa futrzaste dywaniki, które umilą ci chłodne poranki.
5. Minimalistyczna szafa
Postaw na prostą szafę z przeszklonym lub gładkim frontem, ewentualnie na odkryte wieszaki, podobne do tych, które są ustawiane w sklepach. Konsekwentny minimalizm będzie doskonale współgrał z resztą Twojego wystroju.
6. Skandynawskie dodatki
Białe wazony, wiklinowe pojemniki, obrazki lub naklejki z napisami i prostymi grafikami... wszystko to sprawi, że w Twojej sypialni będzie można poczuć powiew skandynawskiej atmosfery. Możesz także dobrać pojedyncze wyraziste akcenty (np. abażur, rolety, kolorowe poduszki czy doniczki), jednak uważaj, żeby nie przesadzić!
Jodei Johnson @ shutterstock.com
Podobne artykuły:
-
Słynni projektanci mody, którzy zaczęli ubierać... wnętrza
Oficjalną prekursorką projektantów wnętrz wśród kreatorów mody była Coco Chanel, która zaprojektowała wnętrza swojego flagowego butiku przy Rue Cambon w Paryżu i której prywatne mieszkanie wciąż stanowi źródło inspiracji do urządzania wnętrz. Nieliczni szczęśliwcy, głównie dziennikarze, mogą je kilka razy w roku zwiedzać.
-
19 bajecznych siedzisk w oryginalnych kolorach
Kto powiedział, że kanapa lub sofa musi być nudna? Zaszalej i wybierz dla siebie taką, która przykuje wzrok Twóich gości i ideanie wpasuje się w Twoje wnętrze i charakter :)
-
Jak wykończyć panele i połączyć podłogę ze ścianą. Jak trafnie wybrać najlepiej dopasowaną listwę przypodłogową?
Podłoga to pod względem zajmowanej powierzchni największy element trwały wyposażenia naszego mieszkania. To jak będzie się prezentować zależy nie tylko od samego materiału podłogowego, ale także od dodatków wykończeniowych. Listwy przypodłogowe to element, któremu zwykle nie poświęcamy dużo czasu. Tymczasem mają one nie tylko znaczenie estetyczne, ale także funkcjonalne. Od ich jakości, trwałości oraz wyglądu zależy, czy cała podłoga będzie się pięknie prezentować. Odpowiednio dobrana listwa przypodłogowa pozwoli podkreślić walory nawet najpiękniejszej podłogi. Z drugiej strony, źle dobrana listwa przypodłogowa może optycznie zmniejszyć nasze pomieszczenie lub zakłócać jego proporcje. Czym zatem kierować się przy wyborze listew przypodłogowych?
-
9 porad, dzięki którym tanio wyposażysz dom
Masz zamiar wyposażyć lub odświeżyć mieszkanie, ale Twój budżet nakłada Ci mocne ograniczenia? Dowiedz się, jak zaoszczędzić na remoncie i aranżacji!
Grażyna
9 porad, dzięki którym tanio wyposażysz dom 2017-09-21 08:23:11 2017-09-20 13:07:58