Decyzja o wyborze metody ogrzewania domu nie należy do łatwych i wymaga uwzględnienia różnych czynników. Wielu Polaków jest zainteresowanych ogrzewaniem gazowym, przy czym wcale nie musi być to gaz ziemny. Na popularności zyskuje gaz płynny – oto główne korzyści płynące z zastosowania tego paliwa grzewczego.

Łatwa instalacja i wygodna obsługa
Instalację na gaz płynny można bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o pojemność zbiornika. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w Polsce przeważnie wystarcza zbiornik o pojemności 2700 l. Montaż instalacji nie wymaga przeprowadzania bardzo skomplikowanych i kosztownych czynności, a zajmuje się tym dostawca gazu, np. firma Amerigas. Instalacja musi być poddawana systematycznym przeglądom. Rola użytkownika sprowadza się na dobrą sprawę jedynie do ustawienia odpowiednich parametrów kotła grzewczego.
Jeden zbiornik – wiele zastosowań
Kompleksowe zastosowanie to kolejna zaleta, jaką posiada ogrzewanie gazem płynnym. Zawartość jednego zbiornika służy nie tylko do ogrzewania domu, ale również do podgrzewania wody oraz zasilania urządzeń gazowych takich jak kuchenka czy grill. Warto nadmienić, że gaz płynny jest też używany jako paliwo do agregatów prądotwórczych.
Czysto i ekologicznie
Obecnie bardzo duży nacisk kładzie się na wdrażanie rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Ogrzewanie domu gazem płynnym pozostaje w zgodzie z proekologicznymi trendami, ponieważ spala się on prawie w stu procentach. W procesie tym nie powstają szkodliwe substancje zanieczyszczające atmosferę. Gaz płynny jest poza tym czysty, nie ma więc problemu z brudzącym pyłem. Dzięki temu kocioł grzewczy łatwiej jest utrzymać w należytym stanie.
Wydajnie i oszczędnie
Gaz płynny odznacza się kalorycznością parokrotnie wyższą w porównaniu z tradycyjnymi paliwami stałymi, np. węglem. Oznacza to dokładnie tyle, że zawartość zbiornika wystarcza na dłużej – napełnia się go zwykle 2 razy w ciągu roku. Wydajność gazu przekłada się na oszczędności – na ogrzewanie przeznacza się mniej pieniędzy
Podobne artykuły:
-
Instalacje fotowoltaiczne - czy warto zastosować je w domu?
Coraz częściej mówi się, że korzystanie z odnawialnych źródeł energii to przyszłość naszego świata. Czy rzeczywiście tak jest? To z pewnością okaże się już całkiem niedługo. Jak na ten moment jednak wszystko wskazuje na to, że twierdzenie to jest zgodne z prawdą. Fotowoltaika to proces wytwarzania energii, który stosuje się obecnie coraz częściej. Jego zastosowanie ma wiele korzyści. W związku z tym wykorzystuje się go zarówno w przemyśle, czy gospodarstwach, jak i w domach prywatnych. Decydując się na montaż elementów, jakimi są panele fotowoltaiczne, powinniśmy zastanowić się, czy będzie to dla nas opłacalne. Zanim więc ruszymy do działania, koniecznie sprawdźmy, jakie zalety zapewni nam taka inwestycja.
-
Ogrzewanie domu gazem – zdrowsza alternatywa dla węgla
Jak co roku w okresie zimowym w telewizji, prasie i w internecie można spotkać się z materiałami mówiącymi o zanieczyszczeniu naszego powietrza. Niestety, wielu Polaków wciąż pali w piecach czym popadnie, na przykład śmieciami czy najgorszej jakości węglem i mułem, co powoduje, że do powietrza dostają się ogromne ilości szkodliwych substancji – szacuje się, że powodują one śmierć nawet 44 tysięcy osób rocznie w Polsce!
-
3 powody dla których warto zainstalować fotowoltaikę
Na koniec stycznia 2021 roku łączna moc energii generowanej przez instalacje fotowoltaiczne w Polsce przekroczyła 4 GW. To ponad stuprocentowy skok w porównaniu z rokiem ubiegłym! Z czego jednak wynika tak duża popularność tej technologii? Czy inwestycja w fotowoltaikę się opłaca? Przed podjęciem decyzji poznaj trzy powody, dla których warto skorzystać z tego rozwiązania i dokonaj świadomego wyboru.
-
Jak prawidłowo zapakować przesyłkę przy użyciu folii stretch?
Gdy zlecasz transport przesyłki, czy to przez pocztę tradycyjną czy za pośrednictwem firm kurierskich, koncentrujesz się zazwyczaj nie na właściwym zabezpieczeniu paczki, ale na ustaleniach w kwestii odbioru, dostawy lub wyceny danej usługi.
Grażyna
Jak prawidłowo zapakować przesyłkę przy użyciu folii stretch? 2018-03-24 08:14:26 2018-03-24 08:14:12