Z małym mieszkaniem wiążą się skrajne emocje: z jednej strony radość, że choć ciasne, jest własne,z drugiej jednak im mniej przestrzeni, tym trudniej urządzić je w taki sposób, by było funkcjonalne i nie zmniejszyć jego powierzchni użytkowej jeszcze bardziej. Szczególnym problemem są małe łazienki i kuchnie, a więc miejsca, w których przechowujemy najwięcej rzeczy. Jak poradzić sobie z problemem małej łazienki? Oto kilka pomysłów na funkcjonalne i praktyczne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w łazience.

Photographee.eu @ shutterstock.com
Mała, ale funkcjonalna - czyli niewielka łazienka w praktyce
Łazienka to miejsce, do którego udajemy się nie tylko w wiadomym celu czy też po to, by wziąć prysznic. Tutaj przygotowujemy się do wyjścia, dbamy o urodę, niejednokrotnie także wykonujemy makijaż i uczesania. W łazience bez wątpienia musimy znaleźć miejsce na wannę lub brodzik z kabiną, toaletę, umywalkę i pralkę. Im mniejsza powierzchnia, tym łatwiej ją “zagracić” potrzebnymi sprzętami. Jeśli jednak sprytnie podejdziemy do tematu, urządzanie małej łazienki nie będzie trudne! Oto kilka (nie)oczywistych porad dla posiadaczy niewielkiej łazienki.
1. Wielkość sprzętów
Mając malutką łazienkę, wybieraj urządzenia sanitarne dedykowane niewielkim przestrzeniom. Zamiast dużej i szerokiej umywalki, wybierz tą kompaktową, o wielkości umożliwiającej umycie rąk. Zamiast wanny, wybierz prysznic - głęboki, ale o niewielkiej średnicy. Im głębszy brodzik, tym więcej możliwości - zatykając odpływ, możesz w nim zrobić nawet ręczne pranie. Niweluje to konieczność używania misek, które zajmują przecież dodatkową przestrzeń.
Stocksnapper @ shutterstock.com
2. Pralka w zabudowie
Świetnym pomysłem jest łączenie ze sobą poszczególnych elementów - takich jak pralka z szafką. Zabudowana pralka chroniona jest przed zniszczeniami, a dodatkowo nie zabiera więcej miejsca, niż ciąg szafek na jednej ścianie. Na blacie tej samej szafki, pod którą znajduje się pralka, możesz umieścić umywalkę. Cóż za oszczędność miejsca!
3. Spłuczka w ścianie
Każdy odstający element to zmniejszenie powierzchni użytkowej łazienki - dotyczy to także spłuczki. Zamiast wystającego zbiornika, wybierz taki do zabudowy w ścianie. Wygląda to o wiele bardziej estetycznie i nie zajmuje miejsca!
Cinematographer @ shutterstock.com
Podobne artykuły:
-
Jak wyczyścić osad z mydła i kamienia w łazience - domowe sposoby, które pomogą Ci rozwiązać problem
Lśniąca czystością łazienka i kuchnia kojarzą się z luksusem i świeżością. Z drugiej strony są to pomieszczenia, w których utrzymanie porządku jest najtrudniejsze - nie ułatwia tego wilgoć. To ona jest przyczyną powstawania kamienia, rdzy i trudnych do zmycia zabrudzeń. Sprawdź, jak szybko i skutecznie usuwać osady z mydła i kamień w łazience!
-
Najnowsze trendy: łazienka w czerni
Projektanci wnętrz wskazują czerń jako najmodniejszy kolor łazienkowy. Tego typu aranżacje z pewnością są eleganckie i stylowe, to klasa sama w sobie. Kompromisem jest połączenie dwóch, a nawet trzech kolorów. Czerń można wprowadzić za pomocą akcesoriów, dekoracji lub niezwykłej armatury łazienkowej.
-
Zjawiskowe łazienki, w których kąpiel będzie czystą przyjemnością!
To w łazience spędzamy błogie, wieczorne kąpiele, dlatego warto zadbać aby był to przyjemny czas! Zobacz ciekawe pomysły na piękne łazienki!
-
Jak wybrać płytki do małej łazienki?
Urządzenie małej łazienki może być nie lada wyzwaniem. Ograniczona powierzchnia tego wnętrza często uniemożliwia umieszczenie w nim wszystkich elementów, które zaplanował inwestor. Mimo że nie istnieje magiczny sposób, dzieki któremu można byłoby powiększyć tę przestrzeń, to jednak wykorzystując odpowiednie kolory, a także model płytek, można wpłynąć na efekt wizualny takiego wnętrza, dzięki czemu będzie wydawało się ono nieco większe. Jak więc wybrać płytki do małej łazienki? Podpowiadamy.
Grażyna
Jak wybrać płytki do małej łazienki? 2024-07-12 14:49:46 2024-07-12 14:49:40